Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acteurs Romeo and Juliet ('68) klagen Paramount aan om naaktscène

Acteurs Romeo and Juliet ('68) klagen Paramount aan om naaktscène

LOS ANGELES (ANP) - Acteurs Olivia Hussey en Leonard Whiting uit de film Romeo and Juliet klagen filmstudio Paramount aan vanwege een naaktscène uit de film, meldt het tijdschrift Variety. In de film uit 1968 waren Hussey en Whiting, nu in de zeventig, respectievelijk 15 en 16 jaar oud.

Hussey en Whiting hebben volgens Variety vrijdag een rechtszaak aangespannen, waarin ze Paramount ervan beschuldigen hen seksueel te hebben uitgebuit en naaktfoto's van opgroeiende kinderen te hebben verspreid. In de film zijn de blote billen van Whiting en de blote borsten van Hussey te zien.

De twee stellen dat regisseur Franco Zeffirelli, die in 2019 overleed, beide acteurs ervan had verzekerd dat ze niet bloot in de film hoefden te verschijnen en dat ze huidkleurige onderkleding zouden dragen in de betreffende scène. Maar in de laatste dagen van het filmproces "smeekte" de regisseur hen naar verluidt om toch naakt te acteren.

Zeffirelli zou hen hebben laten zien waar de camera zou worden geplaatst en hen ervan hebben verzekerd dat er geen naaktbeelden zouden worden gemaakt. De acteurs zouden zonder hun medeweten naakt zijn vastgelegd. "Wat hun werd verteld en wat er gebeurde, waren twee verschillende dingen", zei een woordvoerster van de acteurs. "Ze vertrouwden Franco."

Hussey en Whiting hebben emotioneel leed opgelopen en zouden ook kansen op professioneel gebied zijn misgelopen. Ze zouden daarom een schadevergoeding eisen van zo'n 500 miljoen dollar, meldt Variety. Paramount zou nog niet bij Variety hebben gereageerd op de rechtszaak.

In een interview met Variety in 2018 verdedigde Hussey de naaktscène nog. "Niemand van mijn leeftijd had dat ooit gedaan", zei ze, maar het was volgens haar mooi gefilmd. "Het was nodig voor de film."

Meer uit Buitenland

Media: Maduro aangekomen in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.

4 uur geleden
Vicepresident Venezuela: we worden geen kolonie

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.

6 uur geleden
Nieuwe doden bij protesten in Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.

7 uur geleden
Trump zegt dat vicepresident van Venezuela bereid is samen te werken

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Trump: Venezuela heeft onze olie gestolen

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."

8 uur geleden
Topmilitair VS: 150 vliegtuigen ingezet bij operatie

PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.

8 uur geleden
Trump verklaart dat Monroe-doctrine in Latijns-Amerika terug is

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.

9 uur geleden