Acteurs Romeo and Juliet ('68) klagen Paramount aan om naaktscène
LOS ANGELES (ANP) - Acteurs Olivia Hussey en Leonard Whiting uit de film Romeo and Juliet klagen filmstudio Paramount aan vanwege een naaktscène uit de film, meldt het tijdschrift Variety. In de film uit 1968 waren Hussey en Whiting, nu in de zeventig, respectievelijk 15 en 16 jaar oud.
Hussey en Whiting hebben volgens Variety vrijdag een rechtszaak aangespannen, waarin ze Paramount ervan beschuldigen hen seksueel te hebben uitgebuit en naaktfoto's van opgroeiende kinderen te hebben verspreid. In de film zijn de blote billen van Whiting en de blote borsten van Hussey te zien.
De twee stellen dat regisseur Franco Zeffirelli, die in 2019 overleed, beide acteurs ervan had verzekerd dat ze niet bloot in de film hoefden te verschijnen en dat ze huidkleurige onderkleding zouden dragen in de betreffende scène. Maar in de laatste dagen van het filmproces "smeekte" de regisseur hen naar verluidt om toch naakt te acteren.
Zeffirelli zou hen hebben laten zien waar de camera zou worden geplaatst en hen ervan hebben verzekerd dat er geen naaktbeelden zouden worden gemaakt. De acteurs zouden zonder hun medeweten naakt zijn vastgelegd. "Wat hun werd verteld en wat er gebeurde, waren twee verschillende dingen", zei een woordvoerster van de acteurs. "Ze vertrouwden Franco."
Hussey en Whiting hebben emotioneel leed opgelopen en zouden ook kansen op professioneel gebied zijn misgelopen. Ze zouden daarom een schadevergoeding eisen van zo'n 500 miljoen dollar, meldt Variety. Paramount zou nog niet bij Variety hebben gereageerd op de rechtszaak.
In een interview met Variety in 2018 verdedigde Hussey de naaktscène nog. "Niemand van mijn leeftijd had dat ooit gedaan", zei ze, maar het was volgens haar mooi gefilmd. "Het was nodig voor de film."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
1 uur geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
5 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
5 uur geleden