Acteurs en CNN betuigen overleden James Earl Jones respect
LOS ANGELES (ANP) - Veel sterren hebben maandagavond gereageerd op het overlijden van acteur James Earl Jones. De ster, bekend als stem uit de Star Wars-serie en The Lion King, overleed op 93-jarige leeftijd.
Mark Hamill, die de rol van Luke Skywalker speelde in de Star Wars-reeks, reageerde als een van de eerste op sociale media. "#RIP dad", oftewel "Rust in vrede, vader", schreef hij.
Ook Octavia Spencer reageerde snel op het overlijden van de ster. "Zijn stem en talent zullen altijd worden onthouden", schreef de Oscarwinnares op Instagram. "Zelfs de term legendarisch doet geen recht aan de iconische rollen en de impact die hij voor altijd op cinema zal houden."
Zender CNN gaf vrij snel na het nieuws van zijn overlijden een reactie. James Earl Jones was ook bekend omdat hij lange tijd stem van de zender was. Hij sprak onder meer de zin "This is CNN" in, die een begrip werd in de VS. "James was tientallen jaren de stem van CNN en ons merk", aldus de zender. "Zijn stem bezat autoriteit, gratie en deugd. Maar zijn stem is slechts een van de vele geweldige kwaliteiten die wij aan hem gaan missen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
9 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
10 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
10 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
11 uur geleden