Acteurs en CNN betuigen overleden James Earl Jones respect
LOS ANGELES (ANP) - Veel sterren hebben maandagavond gereageerd op het overlijden van acteur James Earl Jones. De ster, bekend als stem uit de Star Wars-serie en The Lion King, overleed op 93-jarige leeftijd.
Mark Hamill, die de rol van Luke Skywalker speelde in de Star Wars-reeks, reageerde als een van de eerste op sociale media. "#RIP dad", oftewel "Rust in vrede, vader", schreef hij.
Ook Octavia Spencer reageerde snel op het overlijden van de ster. "Zijn stem en talent zullen altijd worden onthouden", schreef de Oscarwinnares op Instagram. "Zelfs de term legendarisch doet geen recht aan de iconische rollen en de impact die hij voor altijd op cinema zal houden."
Zender CNN gaf vrij snel na het nieuws van zijn overlijden een reactie. James Earl Jones was ook bekend omdat hij lange tijd stem van de zender was. Hij sprak onder meer de zin "This is CNN" in, die een begrip werd in de VS. "James was tientallen jaren de stem van CNN en ons merk", aldus de zender. "Zijn stem bezat autoriteit, gratie en deugd. Maar zijn stem is slechts een van de vele geweldige kwaliteiten die wij aan hem gaan missen."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt Kyiv te blijven aanvallen bij wijze van vergelding voor een vermeende aanval op studentenhuisvesting in de bezette Oekraïense regio Loehansk. Bij die aanval van vrijdag zouden volgens het Kremlin 21 doden zijn gevallen, onder wie veel jonge vrouwen.
5 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV waarschuwt voor de "nieuwe vormen van slavernij" door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) en roept op tot de "ontwapening" ervan. Dat staat in zijn encycliek die de paus maandag presenteerde in het bijzijn van onder anderen AI-experts. Het is de eerste zogenoemde encycliek van paus Leo. In zo'n gewichtige pauselijke brief presenteert de kerkelijk leider zijn kijk op een thema.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo noemt het idee van een "gerechtvaardigde oorlog" gedateerd. Dat doet de religieuze leider in de pauselijke brief die hij maandag presenteerde, een zogenoemde encycliek. Hoewel hij in dat schrijven vooral ingaat op de rol van geloof in tijden van kunstmatige intelligentie, lijkt de paus met zijn woorden ook te doelen op de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland is vermoedelijk verantwoordelijk voor het storen van vluchtsystemen van een Brits regeringstoestel afgelopen week. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme Britse defensiefunctionaris, die daarmee eerdere berichtgeving van The Times kracht bijzet. Aan boord was onder meer defensieminister John Healey, die onderweg was naar het Verenigd Koninkrijk vanuit Estland.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun noemt de terugtrekking van Israël uit zijn land "niet onderhandelbaar", meldt persbureau NNA. Hoewel niet nieuw, komen de woorden op een symbolisch moment: Libanon viert jaarlijks op 25 mei Bevrijdingsdag, de dag die het einde markeerde van de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon in 2000.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat op veel punten in de onderhandelingen met de Verenigde Staten voortgang is gemaakt. Toch betekent dat volgens Teheran niet dat Iran daarmee ook dicht bij het tekenen van een akkoord met de Amerikanen is. Een verandering in de positie van de Amerikanen zou een handtekening in de weg staan, aldus de woordvoerder.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mohammad Bagher Qalibaf is opnieuw benoemd tot voorzitter van het Iraanse parlement. Daartoe heeft het parlement besloten, meldt persbureau Fars. Naast parlementsvoorzitter is Qalibaf een belangrijke Iraanse onderhandelaar in de vredesgesprekken met de Verenigde Staten en bemiddelaar Pakistan.
4 uur geleden