Acteurs en CNN betuigen overleden James Earl Jones respect
LOS ANGELES (ANP) - Veel sterren hebben maandagavond gereageerd op het overlijden van acteur James Earl Jones. De ster, bekend als stem uit de Star Wars-serie en The Lion King, overleed op 93-jarige leeftijd.
Mark Hamill, die de rol van Luke Skywalker speelde in de Star Wars-reeks, reageerde als een van de eerste op sociale media. "#RIP dad", oftewel "Rust in vrede, vader", schreef hij.
Ook Octavia Spencer reageerde snel op het overlijden van de ster. "Zijn stem en talent zullen altijd worden onthouden", schreef de Oscarwinnares op Instagram. "Zelfs de term legendarisch doet geen recht aan de iconische rollen en de impact die hij voor altijd op cinema zal houden."
Zender CNN gaf vrij snel na het nieuws van zijn overlijden een reactie. James Earl Jones was ook bekend omdat hij lange tijd stem van de zender was. Hij sprak onder meer de zin "This is CNN" in, die een begrip werd in de VS. "James was tientallen jaren de stem van CNN en ons merk", aldus de zender. "Zijn stem bezat autoriteit, gratie en deugd. Maar zijn stem is slechts een van de vele geweldige kwaliteiten die wij aan hem gaan missen."
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De vredesgesprekken tussen de delegaties uit Oekraïne en de VS in Berlijn zijn afgerond, laat het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky weten.
6 minuten geledenWENEN (ANP) - Volgend jaar doen 35 landen mee aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat heeft de organiserende European Broadcasting Union maandag aangekondigd. Dat is het laagste aantal deelnemende landen sinds de invoering van halve finales in 2004 bij het Eurovisie Songfestival, dat volgend jaar zijn 70e editie viert.
8 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Berlijn heeft AfD-parlementslid Matthias Moosdorf aangeklaagd, omdat hij de Hitlergroet zou hebben gebracht in de Bondsdag. Dit zou in 2023 in de garderobe zijn gebeurd bij het begroeten van een partijgenoot. Het brengen van de Hitlergroet is volgens de Duitse wet verboden.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland ziet het feit dat Oekraïne afziet van zijn doel om lid te worden van de NAVO als de "hoeksteen" voor verdere gesprekken om een einde te maken aan de oorlog. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kwam de Russen zondag tegemoet door die wens te laten vallen. Wel wil hij veiligheidsgaranties van het Westen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.
2 uur geleden