Acteurs en CNN betuigen overleden James Earl Jones respect
LOS ANGELES (ANP) - Veel sterren hebben maandagavond gereageerd op het overlijden van acteur James Earl Jones. De ster, bekend als stem uit de Star Wars-serie en The Lion King, overleed op 93-jarige leeftijd.
Mark Hamill, die de rol van Luke Skywalker speelde in de Star Wars-reeks, reageerde als een van de eerste op sociale media. "#RIP dad", oftewel "Rust in vrede, vader", schreef hij.
Ook Octavia Spencer reageerde snel op het overlijden van de ster. "Zijn stem en talent zullen altijd worden onthouden", schreef de Oscarwinnares op Instagram. "Zelfs de term legendarisch doet geen recht aan de iconische rollen en de impact die hij voor altijd op cinema zal houden."
Zender CNN gaf vrij snel na het nieuws van zijn overlijden een reactie. James Earl Jones was ook bekend omdat hij lange tijd stem van de zender was. Hij sprak onder meer de zin "This is CNN" in, die een begrip werd in de VS. "James was tientallen jaren de stem van CNN en ons merk", aldus de zender. "Zijn stem bezat autoriteit, gratie en deugd. Maar zijn stem is slechts een van de vele geweldige kwaliteiten die wij aan hem gaan missen."
Meer uit Buitenland
PARIJS/BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog tegen Rusland willen blijven beschermen, overleggen donderdag over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Ook demissionair premier Dick Schoof neemt deel aan de videovergadering van de zogeheten Coalitie van Bereidwillige Landen.
8 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties staat naar eigen zeggen in "overlevingsstand". Het kantoor van hoge commissaris Volker Türk (OHCHR) heeft minder geld, maar meer werk. Er zijn volgens Türk al werkzaamheden geschrapt of uitgesteld en ontslagen gevallen.
53 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken dreigt te worden vermalen in de concurrentiestrijd tussen de Verenigde Staten, China en Rusland om het noordpoolgebied, vreest de Deense militaire inlichtingendienst. De Verenigde Staten, lang de grote beschermheer, azen op Groenland en aarzelen niet om hun macht tegen bondgenoten te gebruiken.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - María Corina Machado komt toch naar de Noorse hoofdstad Oslo, maar niet op tijd om zelf haar Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen. Volgens het Nobelinstituut is de Venezolaanse oppositiepolitica veilig.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.
2 uur geledenFEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.
3 uur geledenKIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.
4 uur geleden