Acteurs Cate Blanchett en Austin Butler winnen Golden Globes
LOS ANGELES (ANP) - De prijzen voor beste acteurs en actrices tijdens de Golden Globes zijn naar onder anderen Cate Blanchett en Austin Butler gegaan. Blanchett won de prijs voor beste actrice in een dramafilm, Butler won die voor beste acteur in een dramafilm. Colin Farrell verzilverde zijn nominatie voor beste acteur in een musical- of komediefilm en Michelle Yeoh won de vrouwelijke tegenhanger van de prijs. De uitreiking van de film- en televisieprijzen vond dinsdagavond plaats.
Blanchett kreeg haar prijs voor haar rol in Tar, Butler voor zijn rol in Elvis. Farrell mocht de Golden Globe in ontvangst nemen voor zijn rol in The Banshees of Inisherin en tot slot kreeg Yeoh de prijs voor haar rol in Everything Everywhere All at Once.
Zendaya won een Golden Globe in de categorie beste actrice in een dramaserie, voor haar rol in Euphoria. Kevin Costner kreeg de tegenhanger van de prijs voor zijn rol in Yellowstone. De prijs voor beste acteur in een musical- of komedieserie ging naar Jeremy Allen White voor zijn rol in The Bear. Quinta Brunson kreeg de vrouwelijke tegenhanger voor haar rol in Abbott Elementary.
De prijzen voor beste bijrol in een film gingen naar Ke Huy Quan voor zijn rol in Everything Everywhere All at Once en Angela Bassett voor haar rol in Black Panther: Wakanda Forever. De Golden Globes in de categorieën beste mannelijke en vrouwelijke bijrol in een serie gingen naar Tyler James Williams, voor zijn rol in Abbott Elementary, en Julia Garner voor haar rol in Ozark.
Steven Spielberg mocht de Golden Globe in de categorie beste regisseur in ontvangst nemen. Die won Spielberg voor zijn film The Fabelmans.
Eddie Murphy, die onder meer te zien was in het satirische tv-programma Saturday Night Live en de films Beverly Hills Cop, The Nutty Professor en 48 Hours, won dit jaar de oeuvreprijs Cecil B. DeMille Award. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan iemand die een "buitengewone bijdrage" heeft geleverd aan de film- en entertainmentwereld en ging eerder naar onder anderen Tom Hanks, Jane Fonda en Oprah Winfrey.
De uitreiking van de Golden Globes was dinsdag na een jaar afwezigheid weer op televisie te zien. Vorig jaar besloot de Amerikaanse zender NBC de uitreiking van de film- en televisieprijzen niet uit te zenden vanwege kritiek op het gebrek aan diversiteit van de leden van de Hollywood Foreign Press Association (HFPA), de organisatie achter de Golden Globes.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
2 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
19 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
19 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
20 uur geleden