Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acteur Tom Waes uit het ziekenhuis, VRT schort programma's op

Acteur Tom Waes uit het ziekenhuis, VRT schort programma's op

ANTWERPEN (ANP) - Acteur Tom Waes heeft het ziekenhuis verlaten en is weer thuis, na zijn ongeluk op de snelweg in Antwerpen-Zuid. Dat heeft de Vlaamse omroep VRT woensdag gemeld. De omroep schort voorlopig alle programma's met de Vlaamse acteur en presentator op, zodat hij zich op zijn herstel kan focussen.

Waes reed op vrijdag 29 november 's nachts op een pijlwagen die op de snelweg stond. De Undercover-acteur bekende later onder invloed te zijn geweest. De acteur was zwaargewond en moest uit zijn oldtimer Porsche worden bevrijd. Waes liet vorige week weten te verwachten dat hem een lange periode van revalidatie wacht.

"We hebben met Tom afgesproken dat we eerst alle kans geven aan zijn herstel, fysiek en mentaal, maar daarna wel in gesprek gaan met hem en de mensen rondom hem hoe we zelfs vanuit deze misstap iets positiefs kunnen opzetten", stelt de VRT in een verklaring. "Het lijkt ons, VRT en Tom, belangrijk dat we daar eerst goed over nadenken voordat we de draad zonder meer weer oppikken. In afwachting hebben we samen besloten dat Tom even niet te zien is met nieuwe programma's op VRT. Maar in de toekomst, als we ons daar allemaal weer klaar voor voelen, heel graag weer wel."

De VRT had woensdagochtend een perspresentatie van de programma's die in de eerste maanden van 2025 te zien zijn.

Meer uit Buitenland

Jean Smart en Matthew Rhys schrijven geschiedenis bij Emmy Awards

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Jean Smart won haar vijfde Emmy Award voor haar vertolking van een vasthoudende stand-upcomedian in Hacks, terwijl Matthew Rhys de eerste werd die tijdens één ceremonie twee prijzen voor beste hoofdrol in de wacht sleepte. De Hollywoodsterren waren maandagavond in Los Angeles, waar de beste televisieproducties van het afgelopen seizoen werden bekroond.

44 minuten geleden
Politico: Amerikaanse senator McConnell keert terug na ziekte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Mitch McConnell (84) keert deze week terug naar de Senaat, meldden meerdere anonieme bronnen aan nieuwssite Politico. Hij was de afgelopen maanden afwezig vanwege gezondheidsproblemen. Door het gebrek aan informatie ontstonden er wilde complottheorieën.

8 uur geleden
Europees Parlement opent kantoor in Canada

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement gaat een kantoor openen in de Canadese hoofdstad Ottawa. In de aankondiging staat dat deze stap moet helpen bij het versterken van de relatie tussen de Europese en Canadese volksvertegenwoordigingen.

10 uur geleden
Zelensky wil stoppen met energieaanvallen, twijfelt aan Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt dat het land wil stoppen met aanvallen op energiedoelen, als Rusland dit ook doet. Dat schrijft hij op X. De Amerikaanse president Donald Trump schreef maandag op zijn Truth Social dat beide landen daarmee akkoord zijn. Zelensky betwijfelt wel of Rusland zich aan een akkoord zal houden.

11 uur geleden
Trump: Kyiv en Moskou beloven geen energiedoelen meer te raken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben aan de Amerikaanse president Donald Trump beloofd geen energiedoelen van elkaar meer te zullen aanvallen. Dat zegt Trump op zijn Truth Social. Volgens Trump zorgen dit soort aanvallen in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland voor hoge dieselprijzen wereldwijd.

13 uur geleden
Duitsland stuurt militairen verplicht naar Litouwen, meldt krant

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil militairen verplicht naar Litouwen sturen, meldt Bild. Duitsland legert daar een brigade van zo'n 5000 man om te helpen de NAVO-bondgenoot te beschermen tegen Rusland. Die zou uit vrijwilligers bestaan, maar er blijkt volgens de Duitse krant te weinig animo.

14 uur geleden
Europese leiders roepen op tot versterken Noordpoolgebied

ROVANIEMI (ANP/AFP) - De Europese Unie moet zich meer inspannen om haar rol in het Arctisch gebied te versterken. Die oproep doen twaalf Europese leiders, onder wie de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Deense premier Mette Frederiksen, maandag in de Finse stad Rovaniemi. Daar waren zij op uitnodiging van Finland bijeen om tot een verenigd antwoord te komen op de alsmaar toenemende druk op de regio, onder meer vanuit Rusland en de Verenigde Staten.

15 uur geleden