Acteur Jussie Smollett veroordeeld tot 150 dagen gevangenisstraf
CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse acteur Jussie Smollett krijgt 150 dagen gevangenisstraf voor het in scène zetten van een aanval op hem en het liegen daarover tegen de politie. Ook krijgt hij een boete van 25.000 dollar (bijna 23.000 euro) en moet Smollett volgens Amerikaanse media 120.000 dollar terugbetalen aan de stad Chicago voor de gemaakte kosten in zijn zaak.
Smollett, die bekend is van de serie Empire, beweerde in 2019 dat hij op straat in Chicago was aangevallen door twee mannen, die daarbij scheldwoorden voor homo's gebruikten en "MAGA" zouden hebben geroepen, de afkorting van de slogan Make America Great Again. Dit was de verkiezingsleus van voormalig president Donald Trump.
Na uitgebreid onderzoek door de stad Chicago bleek echter dat de twee 'daders', de broers Abimbola en Olabinjo Osundairo, van Smollett 3500 dollar hadden gekregen om hem in het zicht van een beveiligingscamera klappen te geven en een strop om zijn nek te hangen.
De rechter oordeelde donderdag dat de acteur "arrogant, egoïstisch en narcistisch" is geweest. Volgens hem heeft Smollett met zijn daden veel schade toegebracht aan echte slachtoffers van dergelijke misdrijven, die vaak moeite hebben om naar buiten te treden met hun verhaal. Ook zou hij enkel en alleen op aandacht uit zijn geweest en hoopte hij met zijn actie als een voorvechter van sociale gelijkheid te worden gezien.
Na de uitspraak verloor de acteur in de rechtbank zijn zelfbeheersing en begon hij tegen de rechter te schreeuwen. Smollett zei onder meer dat "als hij zou sterven in de gevangenis, dat niet door zelfdoding zal zijn".
De 92-jarige grootmoeder van Smollett was aanwezig bij de uitspraak en beschuldigde de media ervan zijn zaak foutief te hebben weergegeven. Ze noemde haar kleinzoon "een strijder voor gelijkheid" en zei tegen de rechter dat hij haar ook naar de gevangenis kon sturen indien Smollett gestraft zou worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
3 uur geleden