Acteur Gérard Depardieu aangeklaagd voor verkrachting
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu is aangeklaagd voor verkrachting en aanranding. Dat heeft een juridische bron van persbureau AFP dinsdag gemeld.
Depardieu, die geldt als een monument van de Franse film, zou in de zomer van 2018 een actrice van in de twintig in zijn woning in Parijs hebben verkracht en aangerand. Er werd al eerder onderzoek gedaan naar het vermeende seksueel wangedrag van de 72-jarige acteur. Die aanklacht werd later ingetrokken wegens gebrek aan bewijs, maar de zaak werd vorig jaar heropend. Depardieu ontkent.
De acteur kreeg onder meer bekendheid door films als Mammuth, Green Card en Cyrano de Bergerac. Daarvoor kreeg hij meerdere internationale en Franse prijzen. Voor die laatste won hij een Oscar.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - "Met zwaar gemoed" treedt de directeur van het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP) Cindy McCain terug. Dat schrijft McCain in een verklaring op X. Volgens de 71-jarige McCain staat haar gezondheid niet toe een dergelijke zware functie naar behoren in te vullen. In oktober kreeg ze een beroerte.
21 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Noorse koning Harald wordt donderdag ontslagen uit het ziekenhuis. De 89-jarige monarch heeft "goed gereageerd" op de behandeling en is "snel hersteld", meldt het hof. Harald werd dinsdagavond op Tenerife opgenomen met een huidinfectie aan een van zijn benen.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán belooft niet dat hij de blokkade van de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne opheft, als de EU een onderzoek gaat doen naar de vernielde Droezjba-pijpleiding. Dat blijkt uit zijn brief, in handen van het ANP, die hij donderdag aan de voorzitter van de EU-leiders António Costa heeft gestuurd.
38 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De gesprekken tussen de Verenigde Staten en Oekraïne in Genève zijn begonnen, zegt het hoofd van de Oekraïense delegatie. Het overleg is een voorbereiding op een volgende gespreksronde, waarbij ook Rusland aanschuift. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is met de Amerikaanse president Donald Trump afgesproken dat ze in de loop van maart ook weer om tafel gaan met Rusland.
40 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - De Denen kiezen op 24 maart een nieuw parlement. Premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat ze de koning heeft gevraagd die dag te kiezen voor de stembusgang.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.
2 uur geleden