Acteur Gérard Depardieu aangeklaagd voor verkrachting
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu is aangeklaagd voor verkrachting en aanranding. Dat heeft een juridische bron van persbureau AFP dinsdag gemeld.
Depardieu, die geldt als een monument van de Franse film, zou in de zomer van 2018 een actrice van in de twintig in zijn woning in Parijs hebben verkracht en aangerand. Er werd al eerder onderzoek gedaan naar het vermeende seksueel wangedrag van de 72-jarige acteur. Die aanklacht werd later ingetrokken wegens gebrek aan bewijs, maar de zaak werd vorig jaar heropend. Depardieu ontkent.
De acteur kreeg onder meer bekendheid door films als Mammuth, Green Card en Cyrano de Bergerac. Daarvoor kreeg hij meerdere internationale en Franse prijzen. Voor die laatste won hij een Oscar.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.
6 uur geledenNEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.
8 uur geledenJERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.
8 uur geleden