Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acteur Gene Hackman (95) en vrouw overleden

Acteur Gene Hackman (95) en vrouw overleden

SANTA FE (ANP) - Acteur Gene Hackman is op 95-jarige leeftijd overleden. Volgens de BBC en Sky News werden zijn lichaam en dat van zijn vrouw, pianiste Betsy Arakawa, woensdag aangetroffen in hun huis in Santa Fe.

Hackman won in zijn leven twee Oscars, voor de klassiekers The French Connection (1972) en Unforgiven (1993). In totaal kreeg hij vijf nominaties, onder meer ook voor zijn rol als FBI-agent in racismedrama Mississippi Burning (1989). Hij was vooral bekend van zijn filmoptredens als rechtschapen gewone man, maar speelde ook tal van andere types. Een van zijn bekendste komische rollen was schurk Lex Luthor in drie Superman-delen, tussen 1978 en 1987.

Eugene Alden Hackman werd geboren op 30 januari 1930 en groeide op in Illinois, bij zijn grootmoeder. Op 16-jarige leeftijd verliet Hackman voortijdig de middelbare school en ging bij de mariniers. Een motorongeluk in 1949 maakte een einde aan zijn militaire carrière.

Lilith

Hierna studeerde Hackman, die in zijn diensttijd al veel bij de radio werkte, journalistiek aan de universiteit van Illinois. Een jaar later, in 1950, vertrok hij naar New York voor een vervolgopleiding en werkte hij als diskjockey voor verscheidene radiostations.

In 1956 keerde Hackman terug naar Californië, nam acteerlessen, en deed zijn eerste ervaring op als toneelspeler in het 'Pasadena Playhouse'. Hij maakte zijn filmdebuut in Mad Dog Coll (1961), maar brak pas drie jaar later door op het witte doek. In 'Lilith' (1964) speelde hij een man met een ongelukkig huwelijk met de ex-vriendin van de held, een rol van Warren Beatty.

In 2004 maakte de acteur bekend met pensioen te gaan. Sindsdien was hij niet meer op het witte doek te zien. Wel schreef hij een aantal historische boeken en sprak hij documentaires in.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York roept regering VS op Netanyahu op te pakken

NEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.

1 uur geleden
Natuurbrand in Zuid-Franse regio Var breidt zich snel uit

COTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.

2 uur geleden
Oekraïense oud-minister Fedorov blij met ontslag legerleider

KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".

7 uur geleden
Hegseth schat kosten Iranoorlog voor VS op 37,5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.

8 uur geleden
Oekraïense president Zelensky ontslaat legerleider Syrsky

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.

8 uur geleden
Dodental loopt op na kapseizen veerboot in Guyana

GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.

9 uur geleden
Venezuela meldt drie doden met hantabesmetting

CARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.

9 uur geleden