Acteur Donald Sutherland (88) overleden
MIAMI (ANP) - De Canadese acteur Donald Sutherland is overleden. Zijn zoon, acteur Kiefer Sutherland, meldt dat donderdag op X. Sutherland was bekend van rollen in films als Klute, M*A*S*H, Ordinary People en de filmreeks The Hunger Games. Sutherland is 88 jaar geworden.
"Met pijn in het hart vertel ik u dat mijn vader, Donald Sutherland, is overleden. Ik denk persoonlijk dat hij een van de belangrijkste acteurs uit de filmgeschiedenis is. Nooit afgeschrikt door een rol, goed, slecht of lelijk. Hij hield van wat hij deed en deed waar hij van hield, en je kunt nooit om meer vragen dan dat. Een goed geleefd leven", aldus zoon Kiefer op X. Volgens het Amerikaanse Deadline was de acteur al enige tijd ziek.
Sutherland werd geboren in het Canadese Saint John en begon vanaf midden jaren zestig in films en series te spelen. Zijn filmcarrière beslaat daarmee zeven decennia. De acteur werd in 1995 onderscheiden met zowel een Emmy Award als een Golden Globe voor zijn rol in de film Citizen X. In 2002 won hij opnieuw een Golden Globe, toen voor de film Path to War. In 2017 Sutherland kreeg een ere-Oscar voor zijn bijdragen aan de filmkunsten.
In 2012 was hij als president Coriolanus Snow te zien in het eerste deel van The Hunger Games, een film gebaseerd op het gelijknamige boek van Suzanne Collins. In de drie daaropvolgende delen van de filmreeks speelde hij de rol opnieuw. In 2020 boekte hij succes met de HBO-serie The Undoing. Voor zijn rol in de serie won hij Critics' Choice Television Award.
Meer uit Buitenland
BENGHAZI (ANP/AFP) - Een Zwitserse en Oostenrijkse vrouw die meer dan anderhalf jaar geleden werden ontvoerd in Niger, zijn vrijgelaten. Dit meldden de Zwitserse en Oostenrijkse autoriteiten. De 69-jarige Zwitserse Claudia Abbt en de 76-jarige Oostenrijkse Eva Gretzmacher zouden in de Libische stad Benghazi zijn aangekomen.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron verbiedt komende dagen demonstraties die niet zijn georganiseerd door vakbonden. Dat zegt het Franse staatshoofd na afloop van een ingelaste veiligheidsraad. Hij voegt eraan toe dat zijn regering "conclusies trekt" na de uit de hand gelopen demonstraties van afgelopen weekend.
57 minuten geledenLYON (ANP) - De Franse stad Lyon heeft alle protesten voor komende zaterdag verboden, nadat demonstraties vorige week uitmondden in grootschalig geweld. 'Gele hesjes' hebben weer door het hele land acties aangekondigd.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag het Internationaal Strafhof (ICC) gekozen als de winnaar van de Sacharovprijs van dit jaar. De mensenrechtenprijs zal in december worden uitgereikt.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Italië en Spanje heffen de grenscontroles op die ze voor elkaar hadden ingevoerd na de enorme toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Hiermee komt er een eind aan een drie maanden durend conflict tussen de landen.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Daags na het verschijnen van een veiligheidsupdate voor de gevaarlijke kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP, wordt in sommige landen alsnog opgeroepen tot het nemen van maatregelen. Door het lek gingen woensdag al tal van websites wereldwijd preventief op zwart, in afwachting van een veiligheidsupdate. Inmiddels zijn of worden die doorgevoerd.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker twee doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. 34 mensen raakten gewond. Eerder werd al gemeld dat hoofdstad Kyiv was bestookt met Russische raketten. Zelensky wijst erop dat de aanvallen plaatsvonden "vrijwel onmiddellijk na een nieuwe onderhandelingsronde" tussen de VS en Rusland.
3 uur geleden