Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acteur Dabney Coleman (92) overleden

Acteur Dabney Coleman (92) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Dabney Coleman is op 92-jarige leeftijd overleden, heeft zijn dochter Quincy vrijdag bekendgemaakt.

Coleman is vooral bekend van films als Tootsie en 9 to 5. In de laatste film speelde hij de baas van de personages van Jane Fonda, Lily Tomlin en Dolly Parton. Andere bekende titels zijn Cloak and Dagger, You've Got Mail, Stuart Little en The Muppets Take Manhattan.

De acteur had ook verschillende rollen in tv-series. Zo was Coleman in de jaren tachtig te zien in de sitcom Buffalo Bill, wat hem nominaties voor een Golden Globe en een Emmy Award opleverde. Beide prijzen won hij pas later voor andere rollen: in 1987 kreeg hij een Emmy voor Sworn to Silence en een jaar later een Golden Globe voor The Slap Maxwell Story.

In 2014 werd Coleman toegevoegd aan de Hollywood Walk of Fame.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: aanvaller flydubai-vlucht is Omaanse islamist

NEW YORK (ANP) - De piloot die woensdag zijn collega-piloot aanviel tijdens een vlucht van Dubai naar Tel Aviv is een Omaans staatsburger. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu tegen het Amerikaanse Fox News.

38 minuten geleden
Finland onderzoekt vermoedelijke inbraken bij parlementariërs

HELSINKI (ANP/AFP) - De Finse politie is een vooronderzoek gestart naar een reeks vermoedelijke inbraken bij parlementariërs. Premier Petteri Orpo zegt niet uit te sluiten dat een buitenlandse mogendheid achter deze incidenten zit.

51 minuten geleden
Parijs wil schuldenlast aanpakken met bezuiniging en belastingen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering van premier Sébastien Lecornu hoopt 43 miljard euro te kunnen besparen om het begrotingstekort te beperken tot een waarde van 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) in 2027.

1 uur geleden
Franse regering houdt crisisberaad over onderwijsprotesten

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Sébastien Lecornu houdt donderdag een crisisberaad met zijn ministers over de escalerende onderwijsprotesten in Frankrijk.

1 uur geleden
Frans marineschip begeleidt schepen door zeestraat Bab al-Mandeb

PARIJS (ANP/RTR) - Een Frans marineschip heeft vorige week ongeveer tien schepen door de Bab al-Mandeb begeleid, aldus een legerwoordvoerder. De Jemenitische Houthi's kregen vorige maand het volledige kustgebied aan de belangrijke zeestraat onder controle.

2 uur geleden
Kremlin: nucleaire brief aan NAVO niet op confrontatie gericht

MOSKOU (ANP/RTR) - De brief waarin Rusland de NAVO schreef bereid te zijn kernwapens te gebruiken, was niet confronterend bedoeld, zegt het Kremlin. Het doel zou zijn geweest om de veiligheid van Kaliningrad te waarborgen. In de brief van woensdag stond dat het land kernwapens zou gebruiken in het geval dat de NAVO de exclave zou afsnijden van de rest van Rusland.

3 uur geleden
Rusland stuurt Hongaarse diplomaten weg als vergelding

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een aantal Hongaarse diplomaten het land uit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een vergeldingsmaatregel. Hongarije zette in september tien Russische diplomaten het land uit.

3 uur geleden