Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acteur, cabaretier en schrijver Ferd Hugas (87) overleden

Acteur, cabaretier en schrijver Ferd Hugas (87) overleden

DEN HAAG (ANP) - De Haagse acteur, cabaretier en schrijver Ferd Hugas is maandag op 87-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft een bericht hierover van de website Het Schimmenrijk woensdag aan het ANP bevestigd. Hugas speelde in tientallen grote televisieseries, zoals De Zevensprong, Q & Q en Willem van Oranje.

De acteur was begin jaren zestig een van de oprichters van het beroemde Cabaret PePijn, samen met Paul van Vliet, Liselore Gerritsen en Rob van Kreeveld. In 1971 stapte Hugas uit de groep en ging als zelfstandig acteur verder. Hij speelde de schurk in een aantal zeer populaire jeugdseries, zoals Axel Zaneck in Q & Q en Graaf Grisenstijn in De Zevensprong, de verfilming van het boek van Tonke Dragt. Met Wim T. Schippers maakte Hugas de serie De Lachende Scheerkwast en het iconische radioprogramma Ronflonflon.

Hugas was ook een graag geziene gast in het spelprogramma Babbelonië en speelde in series in Duitsland en Italië. In het theater oogstte de acteur verder succes in musicals van Annie M.G. Schmidt, zoals De dader heeft het gedaan en Ping pong. Eind jaren tachtig speelde Hugas in Medisch Centrum West jarenlang Leo Koning, de slechte vader van internist Eric Koning die het farmaceutische bedrijf Pharmaco leidde.

Behalve acteur in de serie was Hugas ook een van de schrijvers. Samen met medeschrijver Hans Galesloot ontwikkelde Hugas later ook nog een Duitse ziekenhuisserie, Stadtklinik. De afgelopen decennia trad Hugas vooral nog op als stemacteur. Hij sprak teksten in voor hoorspelen van het Nederlands Uitvaart Museum Tot Zover en een korte film over Vincent van Gogh.

Meer uit Binnenland

Partij voor de Dieren wil handhavingsverzoek zeeleeuwen Artis

AMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

3 uur geleden
Burgemeester Terneuzen vertrekt definitief na ruzie over azc

TERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.

4 uur geleden
BBB vindt formatiestuk van D66 en CDA 'blind voor de regio'

DEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA hebben in hun formatiestuk te weinig oog voor de regio, vindt BBB-leider Caroline van der Plas. Volgens haar "ademt het verhaal een grootstedelijke eurofiele koers" en zijn "boeren en vissers het haasje". "Zicht op de wereld, blind voor de regio", aldus de partij.

7 uur geleden
Politie zoekt Nederlanders om doodgeschoten meisje (11) in België

AMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.

7 uur geleden
Excuses Wiersma voor gebrek aan informatie over uitstel verbod

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.

7 uur geleden
Karremans niet in december naar China voor gesprek over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) gaat toch niet deze maand naar China om daar te praten over de kwestie-Nexperia. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat hij dit van plan was, maar dat de Chinese ministers met wie hij zou spreken dan geen tijd hebben: zij zijn dan op de 'Central Economic Work Conference'. Volgens Karremans is "in goed overleg besloten te kijken naar een nieuwe datum" en gaat hij indien de situatie daarom vraagt alsnog snel naar China.

8 uur geleden
Kamer wil weten wanneer Wiersma nu eens stroomstootverbod invoert

DEN HAAG (ANP) - In het debat over het verbod op het gebruik van stroomstootapparatuur in de veehouderij heeft de Kamer collectief een vraag voor landbouwminister Wiersma: wanneer komt dat verbod er nu eindelijk? Kamerleden van Partij voor de Dieren, D66, SP, GroenLinks-PvdA, CDA en VVD willen weten waarom het verbod er nog altijd niet is.

8 uur geleden