Acteur Arthur Boni overleden
AMSTERDAM/ANTWERPEN (ANP) - Acteur Arthur Boni, vooral bekend van zijn bijdragen aan diverse tv-series, is overleden. Dat meldt zijn familie maandag in een familiebericht in Het Parool. De in 1934 in Antwerpen geboren acteur speelde sinds 1957 in Nederland en nam volgens zijn neef ook de Nederlandse nationaliteit aan. Hij was tot in 2013 actief, in de veelgeprezen film De Kleinzoon, daarna kampte hij met een verminderde gezondheid.
Boni stierf, 88 jaar oud, al op de dag voor kerst in Amsterdam, maar zijn overlijden is nu pas gemeld. Reeds begin jaren zestig was Boni op de Nederlandse televisie te zien in bijvoorbeeld de toen zeer bekende kinderserie De avonturen van Okkie Trooy, waarin hij de Markies van Karakoelikas neerzette. In de jaren zeventig werkte hij onder meer mee aan de destijds veelbekeken series Waaldrecht en Klaverweide.
In de jaren tachtig en negentig volgden rollen in producties als Dossier Verhulst, Ha, die Pa!, De zomer van '45, Medisch Centrum West, Spangen en Goede tijden, slechte tijden. Na de eeuwwisseling was Boni te bewonderen in bijvoorbeeld Wilhelmina, Rozengeur & Wodka Lime, Gooische Vrouwen, Flikken Maastricht en Juliana, prinses van Oranje.
Soldaat van Oranje
In de bioscoopfilm Soldaat van Oranje van 1977 speelde hij de bescheiden rol van Otto. Boni had niet alleen rollen in (televisie)films maar werkte ook bij verscheidene toneelgezelschappen, waaronder Het Zuidelijk Toneel, De Nederlandse Comedie, Toneelgroep Theater, Zuidelijk Toneel Globe en Noord Nederlands Toneel. Hij speelde in stukken variërend van Shakespeare tot Heijermans.
Verder nam hij stemmen voor zijn rekening bij tekenfilms, zoals maar liefst vier in Alfred Jodocus Kwak (1989-1991), en was hij te horen in de legendarische hoorspelreeks Paul Vlaanderen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale meldt een forse toename van medische hulpvragen en meer pechmeldingen op koelere Europese vakantiebestemmingen. Halverwege het zomerseizoen zegt de ANWB in totaal al ruim 330.000 meldingen geregistreerd te hebben van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Dat zijn er 10.000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse politici hebben geschokt gereageerd op de situatie bij de Spaanse exclave Ceuta. Minister van Defensie Dilan Yeşilgöz (VVD) noemt de beelden uit Spanje "onacceptabel".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een defect spoor rijden er tot eind augustus minder sprinters tussen Hoofddorp en Amsterdam Centraal Station, meldt de NS. De spoorwegdienst verwacht dat de storing tot ongeveer maandag 31 augustus 21.15 uur duurt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. "Herdenken is niet het moment om een statement te maken", zei Schouten kort na afloop van de bijeenkomst in Rotterdam-Zuid. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Zvi Aviner Vapni, is boos over een Sigmund-cartoon van tekenaar Peter de Wit die afgelopen dinsdag in de Volkskrant heeft gestaan. Hij noemt het een "antisemitische karikatuur" en verbaast zich erover dat de krant die niet heeft tegengehouden.
12 uur geleden