ACM wil noodleverancier voor klant die rekening niet kan betalen
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) wil dat het kabinet een noodleverancier aanwijst voor mensen die hun energierekening niet meer kunnen betalen, zodat ze straks niet zonder energie zitten. Dat heeft een woordvoerder van de ACM bevestigd naar aanleiding van berichtgeving van de NOS.
De toezichthouder heeft hierover vorige week een brief gestuurd naar Rob Jetten, minister voor Klimaat en Energie. Vanaf 1 april volgend jaar mogen energiemaatschappijen klanten weer afsluiten als ze hun rekeningen niet meer betalen. Vorige week werd besloten om het afsluiten een stuk moeilijker te maken om consumenten te beschermen. Maar die regeling geldt tot april. Tot die tijd moeten energiebedrijven eerst meerdere pogingen doen om in contact te komen met klanten. Als dat niet lukt moet de gemeente ingeschakeld worden om tot een oplossing te komen.
De ACM is bezorgd over wat er na die datum gaat gebeuren. "Wij hebben er op gewezen dat als er voor consumenten niks geregeld wordt er dan een risico is dat ze dan alsnog afgesloten gaan worden", aldus de woordvoerder. Gevreesd wordt dat consumenten verder in de financiƫle problemen komen als gevolg van de hoge energieprijzen.
Volgens de ACM zou een noodleverancier een of meerdere leveranciers kunnen zijn die daarvoor aangewezen worden. "Maar dat is aan de wetgever om daar invulling aan te geven."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag ondanks de onrust in het Midden-Oosten met een lichte plus gesloten. Beleggers bleven wel voorzichtig door het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran, wat de stemming op de beurs drukte. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
7 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - Twaalf Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangekondigd tegen de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Ze vrezen voor het wegvallen van concurrentie als de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns samengaan.
7 uur geleden