ACM wijst bedrijven op grenzen online sturing
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven hebben online steeds meer middelen tot hun beschikking om consumentengedrag te volgen en de beïnvloeden, maar soms gaan ze daarbij over de schreef. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) waarschuwt dat door data gedreven aanbiedingen kunnen overslaan in misleiding. De marktwaakhond publiceert een nieuwe leidraad, waarin de regels voor onlineaanbiedingen nog eens worden onderstreept.
Consumenten moeten volgens de wet altijd hun keuze kunnen maken op basis van informatie die klopt en volledig is. Nu sites met behulp van algoritmes aanbiedingen op de persoon kunnen aanpassen, levert dat een schemergebied op van wat mag en niet. "We moeten ervoor waken dat bedrijven voor consumenten gaan bepalen wat de juiste keuzes zijn", zegt ACM-bestuurslid Cateautje Hijmans van den Bergh. "Dit gebeurt als bedrijven consumenten gericht bepaalde informatie tonen en andere informatie achterhouden."
De ACM noemt als voorbeeld boekingssites voor het vinden van een hotelkamer. Als er bijvoorbeeld staat dat van een bepaald hotel nog maar twee kamers beschikbaar zijn, moet dat wel kloppen. Anders is er sprake van misleiding, licht een woordvoerster toe.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP) - De topman van het Duitse defensieconcern Rheinmetall moet vanwege een reeks bedreigingen dag en nacht worden beveiligd. Toch weigert Armin Papperger zich te laten intimideren, heeft hij gezegd in een zondag gepubliceerd interview met het Duitse persbureau dpa. "Dit werk moet nu eenmaal gebeuren, en wie de druk niet aankan, hoort niet thuis in deze functie."
41 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De extreme hitte en langdurige droogte in Europa kan de economie hard raken. Triodos Bank schat dat het extreme zomerweer er zelfs voor kan zorgen dat de eerder voorspelde economische groei voor dit jaar volledig teniet wordt gedaan.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets heeft haar achterban versneld gemobiliseerd om te voorkomen dat bezitters van ondeugdelijke Babboe-fietsen geen compensatie meer kunnen krijgen bij een mogelijk faillissement van Babboe-moederbedrijf Accell. De fietsenfabrikant, tevens eigenaar van de merken Batavus en Sparta, kreeg woensdag uitstel van betaling van de rechter. Zo'n surseance is vaak een voorbode voor een bankroet.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk is door een forse koerswinst van ruimtevaart- en AI-bedrijf SpaceX hersteld tot 817 miljard dollar. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd in zijn Billionaires Index. Omgerekend is dat ongeveer 707 miljard euro.
19 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP) - Amazon investeert in een enorme gascentrale in Texas. Dit project dreigt de grootste uitstoter van broeikasgassen in de Verenigde Staten te worden. Het techconcern heeft de extra energie nodig om meer te kunnen doen met kunstmatige intelligentie, wat heel veel rekenkracht vergt.
20 uur geledenDELFT (ANP) - Het Hoogheemraadschap van Delfland en Glastuinbouw Nederland kijken of er extra water beschikbaar kan komen voor met droogte kampende tuinders. In een gesprek tussen het waterschap en de sector zijn zaterdag drie mogelijke oplossingen besproken, die zullen worden onderzocht. Een daarvan is zoet oppervlaktewater van buiten het gebied met tankwagens aanvoeren.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Hiermee zet hij zijn aanvallen op de onafhankelijkheid van de centrale bank door, schrijft persbureau Reuters op basis van een deze week door het Witte Huis verstuurde brief. In juni weigerde het Hooggerechtshof Trump nog de toestemming om Cook uit haar functie te zetten.
1 dag geleden