ACM: webwinkel Sneakerstad voldoet niet aan consumentenregels
DEN HAAG (ANP) - Webwinkel Sneakerstad voldoet niet aan de regels voor consumentenbescherming, meldt de Autoriteit Consument en Markt (ACM) dinsdag. Het bedrijf levert onder meer spullen niet op tijd en betaalt niet of niet tijdig geld terug als een klant binnen de wettelijke bedenktijd afziet van een koop.
Verder kwamen er bij de ACM klachten binnen dat Sneakerstad slecht bereikbaar is voor vragen en klachten. Ook werd aan klanten de voorwaarde gesteld dat negatieve reviews werden verwijderd om geholpen te worden. Tijdens een onderzoek door de ACM bleek ook dat het bedrijf geen goede administratie bijhoudt.
De ACM geeft de verkoper van onder meer schoenen, tassen en riemen tot vrijdag 9 september de tijd om de zaken op orde te hebben. Als dat niet lukt wordt het bedrijf wekelijks een zogeheten dwangsom opgelegd van 15.000 euro, waarbij de straf maximaal kan oplopen tot 150.000 euro.
Volgens de ACM is de werkwijze van Sneakerstad verboden en leidt deze tot irritatie en frustratie bij consumenten. Ook zouden consumenten - als gevolg van de werkwijze van het bedrijf - in algemene zin minder vertrouwen kunnen krijgen in online shoppen, aldus de toezichthouder.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Hongarije kan geen aanspraak meer maken op ruim 1 miljard euro aan fondsen van de Europese Unie voor armere regio's. Het land heeft volgens de Europese Commissie te weinig werk gemaakt van hervormingen die de rechtsstaat moesten versterken en corruptie moeten tegengaan. Dat had de Hongaarse regering onder leiding van premier Viktor Orbán voor het einde van 2025 moeten doen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
19 uur geleden