Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: webwinkel Sneakerstad voldoet niet aan consumentenregels

ACM: webwinkel Sneakerstad voldoet niet aan consumentenregels

DEN HAAG (ANP) - Webwinkel Sneakerstad voldoet niet aan de regels voor consumentenbescherming, meldt de Autoriteit Consument en Markt (ACM) dinsdag. Het bedrijf levert onder meer spullen niet op tijd en betaalt niet of niet tijdig geld terug als een klant binnen de wettelijke bedenktijd afziet van een koop.

Verder kwamen er bij de ACM klachten binnen dat Sneakerstad slecht bereikbaar is voor vragen en klachten. Ook werd aan klanten de voorwaarde gesteld dat negatieve reviews werden verwijderd om geholpen te worden. Tijdens een onderzoek door de ACM bleek ook dat het bedrijf geen goede administratie bijhoudt.

De ACM geeft de verkoper van onder meer schoenen, tassen en riemen tot vrijdag 9 september de tijd om de zaken op orde te hebben. Als dat niet lukt wordt het bedrijf wekelijks een zogeheten dwangsom opgelegd van 15.000 euro, waarbij de straf maximaal kan oplopen tot 150.000 euro.

Volgens de ACM is de werkwijze van Sneakerstad verboden en leidt deze tot irritatie en frustratie bij consumenten. Ook zouden consumenten - als gevolg van de werkwijze van het bedrijf - in algemene zin minder vertrouwen kunnen krijgen in online shoppen, aldus de toezichthouder.

Meer uit Financieel

X bekent schenden Australische antimisbruikwet en betaalt boete

SYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australiƫ toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.

12 minuten geleden
SpaceX lijdt miljardenverlies in aanloop naar recordbeursgang

AUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.

22 minuten geleden
DNB: Nederlandse beleggers profiteren vooral van oliebedrijven

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens profiteerden in het eerste kwartaal van 2026 stevig van beleggingen in oliebedrijven. De koerswinsten op andere beleggingen verdampten juist door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat becijfert De Nederlandsche Bank (DNB) na het eerste beurskwartaal van het jaar.

24 minuten geleden
Youforce: minimumloners krijgen per 1 juli tientallen euro's meer

AMERSFOORT (ANP) - Werkenden die het minimumloon verdienen gaan er vanaf 1 juli enkele tientallen euro's per maand op vooruit. Dat blijkt volgens hr- en salarisdienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, uit doorrekeningen van de verhoging van het minimumloon. Voor werkenden met een hoger inkomen blijft het netto maandsalaris echter gelijk.

35 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea fors hoger door hoop einde Iranoorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn donderdag hard gestegen door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag ook stevig hoger, nadat president Donald Trump zei dat de Verenigde Staten in de "laatste fases" van de vredesgesprekken met Iran zijn. Ook waren er berichten over de doorvaart van olietankers door de Straat van Hormuz, de belangrijke transportroute voor olie uit het Midden-Oosten.

37 minuten geleden
Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in april licht gedaald naar 3,9 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In februari lag de werkloosheid met 4,1 procent nog op het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Vertrouwen van consumenten in mei verder afgenomen

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in mei verder verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. In april liet het consumentenvertrouwen al de op een na grootste daling ooit zien. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

1 uur geleden