Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM vindt toezeggingen Apple onvoldoende, werkt aan nieuwe boetes

ACM vindt toezeggingen Apple onvoldoende, werkt aan nieuwe boetes

DEN HAAG (ANP) - De toezeggingen die Apple heeft gedaan om datingapps gebruik te laten maken van meerdere betalingssystemen zijn toch niet voldoende, vindt de Autoriteit Consument & Markt. Eerder was de toezichthouder nog wel positief over de aanpassingen die Apple voorstelde, maar na nadere bestudering concludeert de ACM dat Apple daarmee nog niet aan de Europese en Nederlandse regels voldoet.

De ACM legde Apple in de vorige fase al voor 50 miljoen euro aan boetes op. Nu die niet het gewenste effect hebben gehad, bereidt de toezichthouder nieuwe boetes voor. Details daarover kunnen nog enkele weken op zich laten wachten.

De kwestie draait om datingapps zoals Tinder, Lexa en Bumble. Als gebruikers van die apps bijvoorbeeld een abonnement nemen, dan wordt de betaling door Apple verwerkt. De makers van die apps willen dat ook andere partijen betalingen kunnen verwerken in Apples mobiele besturingssysteem iOS. Daarmee hopen ze ook goedkoper uit te zijn, want Apple vraagt 30 procent provisie over die betalingen.

Het beleid van Apple rond de App Store ligt op meer plaatsen onder vuur. Zo heeft het Amerikaanse bedrijf Epic Games Apple, en ook Google, al voor de rechter gedaagd over het betalingsbeleid.

Meer uit Financieel

Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

1 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

2 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

20 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

23 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

1 dag geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

1 dag geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

1 dag geleden