Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM verbiedt overname Amsterdamse afvalverwerker AEB

ACM verbiedt overname Amsterdamse afvalverwerker AEB

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) verbiedt de overname van de Amsterdamse afvalverwerker AEB door Afvalverwerking Rijnmond (AVR). Volgens de toezichthouder zou er namelijk een te machtig bedrijf ontstaan, als de overname wel door zou gaan. En dat zou leiden tot hogere prijzen voor bijvoorbeeld het verwerken van huishoudelijk afval.

"Vooral gemeenten in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht zouden na het samengaan van deze bedrijven meer moeten gaan betalen", zegt ACM-bestuursvoorzitter Martijn Snoep. Hij legt uit dat er in het westen van het land onvoldoende alternatieven zijn voor AEB en AVR. "En het kost meer geld om het huisvuil naar verder weg gelegen afvalverwerkers te vervoeren. De combinatie AVR/AEB zou daarom de prijzen voor de verwerking van huisvuil kunnen verhogen. Voor mensen in die gemeenten stijgt dan de afvalstoffenheffing."

AVR bracht eerder een bod van 450 miljoen euro uit op de Amsterdamse branchegenoot, die een roerige periode kende. In 2019 kwam het bedrijf door onder meer achterstallig onderhoud en intern geharrewar zodanig in het nauw, dat vier van de zes verbrandingsovens moesten worden stilgelegd en er een stuwmeer ontstond aan afval vanuit Amsterdam, maar ook andere delen van het land. De gemeente sprong meermalen financieel bij om AEB overeind te houden en besloot uiteindelijk het bedrijf te koop te zetten.

Nieuw besluit

De Amsterdamse wethouder Reinier van Dantzig betreurt het oordeel van de concurrentiewaakhond. "Dit is natuurlijk ook voor AEB en haar medewerkers heel vervelend. Als uitkomst en omdat nu weer onzeker is wat de toekomst voor AEB is", schrijf hij in een brief aan de gemeenteraad van de hoofdstad. Volgens Van Dantzig is de gemeente het niet met de redenatie van de ACM eens. Maar hoewel er technisch nog een mogelijkheid bestaat voor AVR om in beroep te gaan zou dat beroep er niet voor zorgen dat het besluit van de ACM wordt opgeschort. De deal gaat daarom definitief niet door, aldus de wethouder.

Van Dantzig wil nu binnen enkele weken een nieuw besluit nemen over de toekomst van de afvalverwerker. "Door het besluit van de ACM ligt opnieuw de keuze voor of de gemeente AEB wil behouden of alsnog wil verkopen", verklaart hij. Daarbij wijst hij er ook op dat de Amsterdammer er niks van merkt. AEB blijft volgens hem op dezelfde manier afval verwerken als voorheen. Ook verandert er niets aan de warmtelevering door het bedrijf aan Westpoort Warmte.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

4 minuten geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

35 minuten geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciƫle" redenen niet meer naar de Israƫlische stad te vliegen.

1 uur geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

4 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

4 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

5 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

5 uur geleden