Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM trekt verzoek om onderzoek naar overname door Microsoft in

ACM trekt verzoek om onderzoek naar overname door Microsoft in

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft het verzoek aan de Europese Commissie ingetrokken om de overname van start-up Inflection door Microsoft te onderzoeken. De ACM deed dit verzoek door zorgen over de mogelijke negatieve gevolgen van deze overname voor innovatie en keuze voor Nederlandse consumenten en bedrijven op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

Naast de ACM hadden meerdere Europese toezichthouders de Commissie gevraagd om deze overname te onderzoeken. Ook die andere toezichthouders hebben hun verzoeken ingetrokken. De intrekking volgt op een uitspraak van het Europees Hof van Justitie in de zaak Illumina-Grail. De hoogste Europese rechter oordeelde in die zaak dat de Europese Commissie kleine overnames alleen kan onderzoeken op verzoek van nationale mededingingsautoriteiten zoals de ACM, als die autoriteiten ook in eigen land bevoegd zijn om de overname te onderzoeken.

De overname van Inflection door Microsoft haalt echter de Nederlandse omzetdrempels niet en de ACM heeft geen bevoegdheid om overnames onder die drempels te toetsen. Start-ups zoals Inflection behalen volgens de ACM vaak relatief weinig omzet, terwijl deze bedrijven wel veel waarde vertegenwoordigen. Ook kunnen overnames onder de omzetdrempels volgens de ACM negatieve gevolgen hebben voor consumenten en bedrijven in Nederland, bijvoorbeeld wanneer een dominante onderneming een kleine opkomende concurrent opkoopt. ACM-bestuursvoorzitter Martijn Snoep pleit dan ook voor meer bevoegdheid voor de toezichthouder om ook de gevolgen van deze kleinere overnames te onderzoeken.

Nieuwe divisie

Inflection en het Amerikaanse Microsoft zijn allebei actief op het gebied van kunstmatige intelligentie, waaronder AI-chatbots. In maart dit jaar nam Microsoft een groot deel van het personeel en twee van de drie medeoprichters van Inflection over. Ook verwierf Microsoft het intellectueel eigendomsrecht voor het AI-model van Inflection en de chatbot Pi.

Topman Satya Nadella van Microsoft stelde met het overgenomen personeel een ​​nieuwe divisie te vormen genaamd Microsoft AI. Dat onderdeel richt zich op het verbeteren van Microsofts eigen AI-product, CoPilot. Die stap wekte de zorgen van de Britse en Amerikaanse autoriteiten. De Britse toezichthouder oordeelde eerder deze maand dat de overname geen bedreiging vormt voor de concurrentie in het Verenigd Koninkrijk. De Amerikaanse waakhond doet nog onderzoek.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

1 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

3 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

3 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

4 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

7 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

7 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

7 uur geleden