
ACM trekt vergunning kleine energieleverancier All in Power in
DEN HAAG (ANP) - De kleine energieleverancier All in Power is niet langer in staat om op een betrouwbare manier energie te leveren. Daarom trekt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) de vergunning van het bedrijf in. Alle klanten, ongeveer vijfhonderd huishoudens en andere kleinverbruikers, blijven wel gewoon energie ontvangen. Ze krijgen vanzelf bericht van hun nieuwe energieleverancier.
Volgens de ACM stond All in Power, dat zogenoemde dynamische energiecontracten aanbood, al langer onder verscherpt toezicht omdat er zorgen waren over de financiële gezondheid van de onderneming. Inmiddels heeft het bedrijf zelfs geen actieve bestuurder meer. Ook voldoet de onderneming volgens de ACM niet meer aan de eisen waaraan alle energieleveranciers in Nederland moeten voldoen.
Wie de klanten kan overnemen, is nog niet bekend. All in Power krijgt een aantal dagen de tijd om een andere energieleverancier te vinden die dat wil doen. Als dat niet lukt, worden de klanten uiterlijk voor 5 november verdeeld over alle andere energieleveranciers. De ACM stelt dat het intrekken van de vergunning dus geen gevolgen heeft voor de levering van stroom. Het kan wel financiële gevolgen hebben, bijvoorbeeld voor mensen die nog geld tegoed hebben van de onderneming.
Meer uit Financieel
HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse sieradenketen Claire's verkeert in financiële problemen. Het bedrijf heeft al faillissement aangevraagd in België en in onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk is uitstel van betaling aangevraagd. Ook in Nederland lijkt de situatie onzeker.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML behoorden vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op kwartaalresultaten van de Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur Applied Materials, dat een belang heeft in Besi. Dat chipbedrijf zakte 3,3 procent en eindigde daarmee onderin de AEX. Branchegenoten ASMI en ASML daalden tot 2,8 procent.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en VVMC verwachten een stap van spoorvervoerder NS als ze dinsdag weer formeel in gesprek gaan over een nieuwe cao. Anders dreigen opnieuw stakingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grootste Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur, die eerder dit jaar een belang heeft genomen in het Nederlandse Besi, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen, mede door een zwakke vraag in China. Het aandeel werd daarop 12,3 procent lager gezet. Branchegenoten KLA en Lam Research zakten 4,2 en 2,8 procent.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat volgende week nieuwe importheffingen op staal instellen. De week daarop wil hij met tarieven voor halfgeleiders komen, heeft Trump vrijdag gezegd tegen journalisten aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One. Dit is de nieuwste aanwijzing dat hij zijn tariefbeleid aanzienlijk wil uitbreiden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven ziet na het uitblijven van een internationaal akkoord tegen plasticvervuiling een grotere noodzaak om in Nederland en Europa meer te investeren in recycling.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) een klacht ingediend tegen Canada, vanwege importbeperkingen van Chinees staal. De Chinese regering noemt die maatregel "typisch handelsprotectionisme" dat indruist tegen de regels van de internationale handelsarbiter.
4 uur geleden