ACM steunt afbouw 'niet meer nodige' salderingsregeling
DEN HAAG (ANP) - De salderingsregeling kost gezinnen zonder zonnepanelen enkele tientjes in de maand en staat vernieuwing in de weg, meent de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De regeling, waardoor huishoudens met zonnepanelen hun goedkope stroom die ze terugleveren aan het net kunnen wegstrepen tegen stroom die ze op andere momenten afnemen, is niet meer nodig en moet daarom afgebouwd worden. De toezichthouder steunt een voorstel van het kabinet om dat zo snel mogelijk te doen.
In aanloop naar de bespreking van het wetsvoorstel hierover in de Tweede Kamer op dinsdag, stelt de ACM die keuze te steunen. Naar de mening van de ACM was de regeling ooit nuttig, maar nu steeds meer mensen sowieso zonnepanelen willen zou deze extra stimuleringsmaatregel niet meer nodig zijn. Volgens de toezichthouder staat de regeling daarbij een efficiënter gebruik van het elektriciteitsnetwerk in de weg omdat het massale terugleveren aan het net de ontwikkeling van bijvoorbeeld thuisbatterijen afremt.
Consumenten moeten wel weten waar ze aan toe zijn, benadrukt de toezichthouder. De ACM pleit er daarbij voor dat in de wet vastgelegd wordt dat zolang de regeling nog bestaat het salderen jaarlijks plaatsvindt. Afgelopen jaar besloot energieleverancier Budget Energie eigenhandig om niet meer jaarlijks te salderen, maar maandelijks. Consumenten dreigden daardoor geld mis te lopen omdat de overtollige zonne-energie uit de zomer daardoor niet meer kon worden verrekend met het verbruik in de wintermaanden. Pas nadat er over de kwestie ophef was ontstaan kwam Budget Energie op het besluit terug.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.
27 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De export van bloemen en planten uit Nederland is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gedaald. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Volgens de brancheorganisatie kwam de totale exportwaarde in de eerste drie kwartalen van 2026 uit op bijna 5,6 miljard euro. Dat is 1,5 procent minder dan in dezelfde kwartalen vorig jaar.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Retaildeskundigen schatten dat Albert Heijn tot 200 miljoen euro omzet misloopt door de cyberaanval waar de supermarktketen al zo'n anderhalve week mee kampt. Vanwege het incident heeft AH preventief systemen uitgeschakeld, waardoor alle onlinebestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd en er lege schappen waren in verschillende supermarkten door problemen met de bevoorrading. Experts denken dat het imago van AH echter nauwelijks last heeft gehad van het incident.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat klanten van wie hun bezorgbestelling is geannuleerd door de cyberaanval en alle problemen bij de keten, compenseren met een shoptegoed van 10 euro. Het bedrag wordt automatisch verrekend zodra zij weer een bestelling kunnen plaatsen, heeft de supermarktketen dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geleden