Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM start campagne om ouderen te wijzen op gevaar onlinereclames

ACM start campagne om ouderen te wijzen op gevaar onlinereclames

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een campagne om ouderen te wijzen op de gevaren van onlineadvertenties. Volgens de toezichthouder zijn 65-plussers niet goed in staat om advertenties op zoekmachines als Google te herkennen en lopen zij daardoor kans om bij onbetrouwbare partijen uit te komen.

ACM en ouderenbond ANBO hielden samen een peiling waarin 38 procent van de deelnemende 65-plussers aangaf het moeilijk te vinden het verschil te zien tussen een advertentie en een gewoon zoekresultaat. Een kwart zei helemaal niet te letten op dit onderscheid.

"Zeker als je snel iets nodig hebt, is het belangrijk om goed te kijken, te vergelijken en dan zorgvuldig te kiezen", aldus Edwin van Houten, directeur Consumenten van de ACM. "Daarmee kun je voorkomen dat je terechtkomt bij een onbetrouwbare partij en achteraf een onverwacht hoge rekening krijgt."

Veilig online

"Deze campagne is erop gericht om advertenties te herkennen naast de andere zoekresultaten", zegt Van Houten verder in een toelichting. Het gaat dan om het letten op het woord ‘advertentie’ bij een zoekresultaat.

Ouderenbond ANBO is blij met deze campagne, in de vorm van video’s op sociale media. "Het is belangrijk dat ouderen op een veilige manier online kunnen zijn. Deze campagne helpt hen daarbij", reageert directeur Anneke Sipkens.

Meer uit Financieel

Vakbonden 'verrast' over Amerikaanse overname JDE Peet's

UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.

1 uur geleden
Noors opslagproject van Shell krijgt eerste CO2-injectie

OSLO (ANP) - Het Noorse Northern Lights-project voor de opslag van CO2 heeft de eerste hoeveelheden koolstofdioxide ontvangen en opgeslagen. Dat meldt het samenwerkingsproject van de olie- en gasconcerns Shell, Equinor en TotalEnergies maandag. Het gaat om afgevangen CO2 die via een industrieel proces vloeibaar wordt gemaakt en daarna permanent ondergronds wordt opgeslagen.

2 uur geleden
Ørsted hard omlaag op beurs omdat Trump bouw windpark stillegt

FREDERICIA (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted heeft op de aandelenbeurs in Kopenhagen een flinke koersval gemaakt. De waarde van het aandeel daalde maandag tot het laagste niveau ooit. De Amerikaanse overheid heeft vrijdag alle werkzaamheden stilgelegd van een groot windmolenpark van Ørsted voor de kust bij de staat Rhode Island.

2 uur geleden
Fastfoodketen Taco Bell maakt doorstart in Nederland

UTRECHT (ANP) - Fastfoodketen Taco Bell maakt een doorstart in Nederland. Volgens curator Maarten Jansen wordt de failliete maker van burrito's, taco's en quesadilla's overgenomen door SYMBRO. Die franchisepartij runt in het Verenigd Koninkrijk al meer dan honderd Taco Bell- en KFC-locaties.

2 uur geleden
Chinese capaciteit kolencentrales op hoogste niveau in negen jaar

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".

3 uur geleden
BAM haalt groot contract binnen voor uitbreiding Limburgse netten

MAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.

3 uur geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts fors hoger op Damrak na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's behoorde maandag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen voor 15,7 miljard euro, ofwel 31,85 euro per aandeel.

5 uur geleden