ACM spreekt vakantieparken aan op gebrekkige inclusiefprijzen
DEN HAAG (ANP) - Grote aanbieders van vakantiehuizen als Center Parcs, Landal en Roompot vermeldden hun prijzen tot voor kort niet helder inclusief alle bijkomende kosten, terwijl dit eigenlijk wel zou moeten. Op last van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben ze hun prijsweergaves moeten aanpassen.
Het gaat bijvoorbeeld om schoonmaakkosten, een extra bedrag voor bedlinnen of toeristenbelasting. Die waren niet overal in de prijs opgenomen. In plaats daarvan werden ze apart vermeld onder een zogenoemd i-symbool. Volgens de ACM was dit voor consumenten onduidelijk.
"Consumenten baseren hun keuze vaak op de prijs. Dan mag het niet gebeuren dat consumenten pas aan het einde van het boekingsproces de totaalprijs te zien krijgen. Die was soms wel het dubbele van de oorspronkelijke aanbieding", zegt Edwin van Houten, directeur Consumenten van de ACM.
Aanpassingen
Onderzoek van de consumentenwaakhond wijst uit dat de meeste mensen de informatie onder het i-symbool helemaal niet zien. Slechts 15 procent van de consumenten zou erop klikken. Toen de ACM de websites van een aantal aanbieders van vakantiehuizen controleerde bleek vervolgens dat bij alle partijen aanpassingen in de prijsweergave nodig waren.
Van Houten wijst erop dat de acht aangesproken aanbieders inmiddels orde op zaken hebben gesteld. "Wij zijn blij met de aanpassingen die zijn gedaan." Daarmee is de zaak wat betreft de ACM klaar, er dreigen bijvoorbeeld geen boetes voor de betrokken partijen. De komende tijd blijft de ACM de vermelding van prijzen in de reisbranche wel in de gaten houden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
10 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
12 uur geleden