Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM positief over nieuw voorstel van Apple voor datingapps

ACM positief over nieuw voorstel van Apple voor datingapps

DEN HAAG (ANP) - Apple heeft afgelopen weekeinde een nieuw voorstel gedaan over de betalingsvoorwaarden voor datingapps. Dat laat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) weten, die nu wel positief is over de aanpassingen van Apple. De toezichthouder moet nog wel bepalen of het laatste voorstel van Apple aan alle eisen voldoet.

Met het nieuwe voorstel kon Apple niet voorkomen dat het een tiende boete van 5 miljoen euro kreeg. Daarvoor kwam de handreiking sowieso te laat. Ook moet de ACM de plannen nog beoordelen. De totale boete voor het Amerikaanse techconcern is opgelopen tot het maximale bedrag van 50 miljoen euro.

De kwestie draait om datingapps zoals Tinder, Lexa en Bumble. Als gebruikers van die apps bijvoorbeeld een abonnement nemen, dan wordt de betaling door Apple verwerkt. Het techconcern vraagt daar 30 procent provisie voor. Daarom willen de makers van datingapps dat ze ook via een andere partij de betalingen in Apples mobiele besturingssysteem iOS kunnen laten verwerken.

Nieuwe hogere boetes

In een eerste voorstel vroeg Apple nog altijd 27 procent provisie. Bovendien moesten de datingapps een aparte versie van hun app maken voor de Nederlandse markt, wat door de ACM als te belastend voor de softwarebedrijven werd beschouwd. Vorige week kwam Apple met een nieuw voorstel waarvan de details niet bekend zijn gemaakt. Ook daar was de toezichthouder nog niet over te spreken, maar met de nieuwste aanpassingen "worden er stappen gezet", aldus een woordvoerder van de ACM.

Mocht de ACM besluiten dat Apple ook met de nieuwste voorstellen niet aan de voorwaarden voldoet, dan kan de toezichthouder nieuwe, hogere boetes op gaan leggen. Komt het wel tot een goedgekeurde aanpassing van de voorwaarden, dan blijft het bij de 50 miljoen euro die nu verschuldigd is. Die dwangsom van 5 miljoen euro per week werd Apple overigens al in augustus opgelegd. De iPhonemaker kwam echter pas met voorstellen tot aanpassing van de voorwaarden toen er al verschillende boetes waren gegeven.

De zaak draait alleen om datingapps, omdat die bedrijven in Nederland klaagden over Apple. Wereldwijd is er veel aandacht voor de appwinkels van Apple en Google. Softwaremakers verwijten de twee grootste partijen op het gebied van mobiele telefoons dat zij misbruik maken van hun machtsposities. Zo is Apple in de Verenigde Staten aangeklaagd door Epic Games, het moederbedrijf van het populaire spel Fortnite. In eerste instantie kreeg Apple op bijna alle punten gelijk, maar er loopt inmiddels een hoger beroep.

Meer uit Financieel

Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

6 uur geleden
India: bijna rond met eerste fase van handelsdeal met VS

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.

6 uur geleden
Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

11 uur geleden
Vakbondsleden stemmen in met cao voor sjorders haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.

11 uur geleden
Chinese prijzenoorlog zet autoverkoop XPeng onder druk

BEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.

12 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street na belang Buffett

NEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.

13 uur geleden
Oud-LTO-voorman Van der Tak hoofd van nieuwe groentenvakgroep

DEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.

13 uur geleden