Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: Pfizer stopt met verlagen korting, dus geen onderzoek

ACM: Pfizer stopt met verlagen korting, dus geen onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM), de concurrentiewaakhond van de overheid, doet geen onderzoek naar geneesmiddelenfabrikant Pfizer. Dat bedrijf heeft mogelijk de regels over concurrentie overtreden, maar is ermee gestopt, zegt de toezichthouder.

Pfizer had vroeger een patent op etanercept, de werkzame stof in het geneesmiddel Enbrel. Dat wordt voorgeschreven aan mensen die last hebben van aandoeningen als reuma en psoriasis. Pfizer verdiende er ongeveer 150 miljoen euro per jaar aan. Toen het patent verliep, mochten anderen het middel namaken.

Enbrel wordt verstrekt via ziekenhuizen. Pfizer gaf die ziekenhuizen korting bij het kopen van het geneesmiddel. Als de ziekenhuizen het middel van concurrenten kochten en dus minder Enbrel nodig hadden, ging de korting omlaag, waardoor ze mogelijk duurder uit waren. Maar sommige patiƫnten kunnen niet overstappen op een alternatief geneesmiddel. "Voor die groep zou de prijs van Enbrel ongeveer vier keer zo hoog kunnen worden" als wanneer ze voor een concurrent hadden gekozen, aldus de ACM.

Volgens de toezichthouder lijkt dat in strijd met de regels over mededinging te zijn. Pfizer heeft de waakhond laten weten dat het de regels niet heeft overtreden, maar dat het toch stopt met het aanpassen van de korting. Ziekenhuizen kunnen met behoud van korting overstappen op de geneesmiddelen van concurrenten.

Meer uit Binnenland

Milieuclubs verwijten Noord-Brabant gebruik van onjuiste cijfers

DEN BOSCH (ANP) - Drie milieuorganisaties beschuldigen de provincie Noord-Brabant ervan bewust onjuiste stikstofcijfers te gebruiken ter voorbereiding van een nieuwe natuurvergunning voor de RWE-biomassacentrale Amer in Geertruidenberg. De provincie zou de huidige uitstoot van stikstof en ammoniak op papier kunstmatig hoog maken, zodat het net lijkt alsof in de nieuwe situatie sprake is van een forse daling.

19 minuten geleden
In heel Nederland verhoogd risico op natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Door aanhoudende hitte en droogte geldt sinds vrijdag in heel Nederland een verhoogd risico op natuurbranden. Die waarschuwing was al van kracht in het grootste deel van het land en is dat nu ook in de regio's Zeeland, Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland-Zuid.

2 uur geleden
Russische dienst hackte camera's langs militaire routes

DEN HAAG (ANP) - Russen hebben in Nederland "een klein aantal" particuliere camera's gehackt langs routes waar militaire goederen worden vervoerd. De inlichtingendiensten AIVD en MIVD hebben de eigenaren gewaarschuwd zodat ze maatregelen konden nemen, meldt Defensie.

2 uur geleden
Roemeense jongen (14) dwong Nederlands meisje zichzelf te snijden

AMSTERDAM (ANP) - Een 14-jarige jongen uit Roemeniƫ heeft een Nederlands minderjarig meisje gedwongen zichzelf te snijden en teksten met haar eigen bloed op een muur te schrijven, zogeheten bloodwalls. Ook dwong hij haar zijn naam te kerven in haar lichaam en haar eigen huisdier te doden. De rechtbank Amsterdam heeft de Roemeense jongen vrijdag veroordeeld tot een jaar jeugddetentie, waarvan zes maanden voorwaardelijk.

3 uur geleden
Vrouw veroordeeld voor dreigen met bom in Utrechts politiebureau

UTRECHT (ANP) - Een 46-jarige vrouw is veroordeeld tot een jaar cel voor het dreigen met een bom bij het politiebureau in Utrecht. Zeven maanden daarvan zijn haar voorwaardelijk opgelegd, zodat ze niet meer terug de cel in hoeft.

3 uur geleden
Wetgeving om Russische vloot aan te pakken eindelijk klaar

DEN HAAG (ANP) - Er werd al lang door de Tweede Kamer om gevraagd, maar nu is de wetgeving om de Russische schaduwvloot beter te kunnen aanpakken eindelijk klaar. Door het wetsvoorstel, waarmee de ministerraad vrijdag akkoord ging, komen er meer mogelijkheden om schepen die onder valse vlag of zonder vlag varen aan te pakken.

3 uur geleden
Kabinet wil afstand van 500 meter tussen huizen en geitenbedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat nieuwe huizen minstens 500 meter van een geitenhouderij vandaan gebouwd worden. Andersom mogen er geen nieuwe geitenboerderijen komen binnen 500 meter van een woonwijk. Dat besluit het kabinet nadat de Gezondheidsraad eerder adviseerde om een norm van 1000 meter in te stellen om gezondheidsrisico's in de buurt van geiten te beperken.

4 uur geleden