Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: Pfizer stopt met verlagen korting, dus geen onderzoek

ACM: Pfizer stopt met verlagen korting, dus geen onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM), de concurrentiewaakhond van de overheid, doet geen onderzoek naar geneesmiddelenfabrikant Pfizer. Dat bedrijf heeft mogelijk de regels over concurrentie overtreden, maar is ermee gestopt, zegt de toezichthouder.

Pfizer had vroeger een patent op etanercept, de werkzame stof in het geneesmiddel Enbrel. Dat wordt voorgeschreven aan mensen die last hebben van aandoeningen als reuma en psoriasis. Pfizer verdiende er ongeveer 150 miljoen euro per jaar aan. Toen het patent verliep, mochten anderen het middel namaken.

Enbrel wordt verstrekt via ziekenhuizen. Pfizer gaf die ziekenhuizen korting bij het kopen van het geneesmiddel. Als de ziekenhuizen het middel van concurrenten kochten en dus minder Enbrel nodig hadden, ging de korting omlaag, waardoor ze mogelijk duurder uit waren. Maar sommige patiënten kunnen niet overstappen op een alternatief geneesmiddel. "Voor die groep zou de prijs van Enbrel ongeveer vier keer zo hoog kunnen worden" als wanneer ze voor een concurrent hadden gekozen, aldus de ACM.

Volgens de toezichthouder lijkt dat in strijd met de regels over mededinging te zijn. Pfizer heeft de waakhond laten weten dat het de regels niet heeft overtreden, maar dat het toch stopt met het aanpassen van de korting. Ziekenhuizen kunnen met behoud van korting overstappen op de geneesmiddelen van concurrenten.

Meer uit Binnenland

Activisten Gaza-vloot gaan aangifte doen van seksueel geweld

AMSTERDAM (ANP) - Zeven Nederlandse deelnemers van de Global Summud Flotilla die op weg waren naar Gaza gaan aangifte doen bij het Openbaar Ministerie van seksueel geweld, mishandeling, vernedering en marteling door Israëlische militairen. Dat meldt de organisatie en bevestigt advocatenkantoor Prakken D'Oliveira Human Rights Lawyers uit Amsterdam, dat de organisatie helpt met de aangifte. Uit medische dossiers, forensische rapportages en röntgenfoto's blijkt volgens de organisatie "ernstig letsel, waaronder gebroken ribben, zenuwbeschadigingen en ander lichamelijk trauma".

22 minuten geleden
Herstel kabels vertraagd: tot zondag geen treinen bij Rotterdam

UTRECHT (ANP) - Het herstellen van de door een brand beschadigde kabels bij Rotterdam duurt langer dan gedacht. Tot zondagochtend 5 juli rijden er daardoor geen treinen van Rotterdam naar het zuiden. Dat kan ook nog maandag worden, stelt ProRail.

1 uur geleden
Zeker 64 slachtoffers in Tarwekampzaak dienen schadeclaim in

DEN HAAG (ANP) - 64 slachtoffers willen schadevergoeding in de zaak over de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag, meldde het Openbaar Ministerie donderdag tijdens de zevende voorbereidende zitting. Dat aantal loopt mogelijk nog op. De rechtbank sprak later over mogelijk zeventig vorderingen en beloofde over uiterlijk twee weken een overzicht te verstrekken. De zaak telt volgens het OM in totaal 96 slachtoffers.

1 uur geleden
Storing Maasstad Ziekenhuis voor groot deel verholpen

ROTTERDAM (ANP) - De ICT-storing waar het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam sinds woensdagochtend mee kampt, is voor een groot deel verholpen. Dat meldt het ziekenhuis donderdag. "Maar nog niet alles werkt zoals wij dat graag zouden willen", staat op de site.

2 uur geleden
Ministerie onderzoekt systeem rond volmachtstemmen na Gorinchem

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken laat onderzoek doen naar het systeem van stemmen per volmacht. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de CDA-minister dat internationale waarnemers kritisch waren op de volmachten en dat nader onderzoek daarom nodig is.

3 uur geleden
Kabinet besluit tot invoering kleiner stembiljet vanaf 2029

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet voert vanaf de Europese parlementsverkiezingen van 2029 een kleiner stembiljet in, meldt minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) donderdag aan de Tweede Kamer. Bij de laatste drie verkiezingen zijn er al proeven geweest met zo'n kleiner stembiljet en die zijn overwegend positief verlopen.

4 uur geleden
Aantal treinproblemen daalt licht na recordjaar 2025

DEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van 2026 waren er minder meldingen van treinverstoringen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van storingsgegevens van Rijdendetreinen.nl door het ANP. De afname komt ondanks een recordaantal storingen in januari van dit jaar, toen hevige sneeuwval voor veel problemen zorgde.

6 uur geleden