Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: overname Iddink door Sanoma mag alsnog doorgaan

ACM: overname Iddink door Sanoma mag alsnog doorgaan

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft na nieuw onderzoek de overname van de educatieve dienstverlener Iddink door mediabedrijf Sanoma opnieuw goedgekeurd. Daarbij houdt de toezichthouder vast aan dezelfde voorwaarden als bij de originele goedkeuring in 2019. De ACM moest opnieuw naar de overname kijken nadat een rechter had bepaald dat de oorspronkelijke beslissing van de toezichthouder niet goed genoeg was onderbouwd.

Van de ACM mag de overname, die officieel door Sanoma-dochter Malmberg wordt gedaan, dus doorgaan maar moeten andere uitgeverijen toegang blijven houden tot schooladministratiesysteem Magister. Sanoma heeft de voorwaarden nageleefd zolang er geen nieuw besluit was en er verandert voor het bedrijf dus niets.

Magister wordt door meer dan de helft van de scholen in het voortgezet onderwijs gebruikt. In dat systeem zitten zaken als lesroosters, resultaten van leerlingen en huiswerkopdrachten, maar ook digitaal lesmateriaal. Volgens de ACM is er echter weinig risico dat Sanoma lesboeken en het systeem gebundeld zal aanbieden en zo concurrenten uit de markt zal duwen. Het merendeel van de scholen wil een dergelijke bundeling namelijk niet. Zij kopen de leermiddelen vooral in op kwaliteit en kijken minder naar de prijs.

De ACM vocht de eerdere uitspraak van de rechter ook al aan bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb), de hoogste rechter voor fusiezaken. Die zaak zet de toezichthouder voort omdat zij het niet eens is met de uitspraak van de rechter dat het oorspronkelijke besluit niet voldoende gemotiveerd was.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

4 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

6 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

6 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

7 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

9 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

9 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

10 uur geleden