Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: overname Iddink door Sanoma mag alsnog doorgaan

ACM: overname Iddink door Sanoma mag alsnog doorgaan

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft na nieuw onderzoek de overname van de educatieve dienstverlener Iddink door mediabedrijf Sanoma opnieuw goedgekeurd. Daarbij houdt de toezichthouder vast aan dezelfde voorwaarden als bij de originele goedkeuring in 2019. De ACM moest opnieuw naar de overname kijken nadat een rechter had bepaald dat de oorspronkelijke beslissing van de toezichthouder niet goed genoeg was onderbouwd.

Van de ACM mag de overname, die officieel door Sanoma-dochter Malmberg wordt gedaan, dus doorgaan maar moeten andere uitgeverijen toegang blijven houden tot schooladministratiesysteem Magister. Sanoma heeft de voorwaarden nageleefd zolang er geen nieuw besluit was en er verandert voor het bedrijf dus niets.

Magister wordt door meer dan de helft van de scholen in het voortgezet onderwijs gebruikt. In dat systeem zitten zaken als lesroosters, resultaten van leerlingen en huiswerkopdrachten, maar ook digitaal lesmateriaal. Volgens de ACM is er echter weinig risico dat Sanoma lesboeken en het systeem gebundeld zal aanbieden en zo concurrenten uit de markt zal duwen. Het merendeel van de scholen wil een dergelijke bundeling namelijk niet. Zij kopen de leermiddelen vooral in op kwaliteit en kijken minder naar de prijs.

De ACM vocht de eerdere uitspraak van de rechter ook al aan bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb), de hoogste rechter voor fusiezaken. Die zaak zet de toezichthouder voort omdat zij het niet eens is met de uitspraak van de rechter dat het oorspronkelijke besluit niet voldoende gemotiveerd was.

Meer uit Financieel

China legt EU-varkensvlees definitief heffingen op, Vion geraakt

BEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.

1 uur geleden
Werkenden zien nettoloon volgend jaar stijgen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het nettoloon van werkenden gaat volgend jaar omhoog doordat belastingmaatregelen voordelig uitpakken. Dat meldt hr- en salarisdienstverlener ADP na berekeningen. Een werknemer met een modaal brutosalaris van 3704 euro per maand gaat er hierdoor in januari 26 euro netto op vooruit.

2 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting banencijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan de Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

2 uur geleden
Busbedrijf Ebusco waarschuwt: financiën nog altijd krap

DEURNE (ANP) - De financiën van de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco zijn nog altijd krap. Met die waarschuwing komt het bedrijf voorafgaand aan de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders. Ebusco kampt al een tijd met financiële problemen en kreeg eerder deze maand 5,1 miljoen euro aan overbruggingskrediet van aandeelhouders.

3 uur geleden
Magnum zet voorzitter Mittal van Ben & Jerry's af, meldt FT

LONDEN (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft de voorzitter van de raad van bestuur van dochteronderneming Ben & Jerry's afgezet, meldt de Financial Times op basis van bronnen. De afgesplitste ijsdivisie van Unilever, die vorige week een beursnotering kreeg in Amsterdam, zou voorzitter Anuradha Mittal van Ben & Jerry's hebben laten weten dat ze per direct weg moet na een extern onderzoek.

3 uur geleden
ING: kwart bestuurders overtuigd dat AI banen gaat vervangen

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer bestuurders van grote Nederlandse bedrijven verwachten dat kunstmatige intelligentie (AI) banen gaat vervangen. Een kwart denkt nu dat dit zeker zal gebeuren, waar dat de afgelopen twee jaren nog 19 en 6 procent was. Dat komt naar voren uit onderzoek van ING onder 261 topbestuurders.

3 uur geleden
Verzekeraars kopen pensioenfondsen in aanloop naar nieuwe wet

AMSTERDAM (ANP) - Levensverzekeraars hebben in de afgelopen twee jaar voor 7 miljard euro aan pensioenverplichtingen overgenomen van pensioenfondsen via zogeheten buy-outs, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Een dergelijke overdracht van de verplichtingen kan volgens de toezichthouder vooral voor kleinere pensioenfondsen aantrekkelijk zijn, omdat daarmee de complexiteit van de overgang naar de nieuwe Wet toekomst pensioenen (Wtp) wordt vermeden.

3 uur geleden