ACM: overname Iddink door Sanoma mag alsnog doorgaan
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft na nieuw onderzoek de overname van de educatieve dienstverlener Iddink door mediabedrijf Sanoma opnieuw goedgekeurd. Daarbij houdt de toezichthouder vast aan dezelfde voorwaarden als bij de originele goedkeuring in 2019. De ACM moest opnieuw naar de overname kijken nadat een rechter had bepaald dat de oorspronkelijke beslissing van de toezichthouder niet goed genoeg was onderbouwd.
Van de ACM mag de overname, die officieel door Sanoma-dochter Malmberg wordt gedaan, dus doorgaan maar moeten andere uitgeverijen toegang blijven houden tot schooladministratiesysteem Magister. Sanoma heeft de voorwaarden nageleefd zolang er geen nieuw besluit was en er verandert voor het bedrijf dus niets.
Magister wordt door meer dan de helft van de scholen in het voortgezet onderwijs gebruikt. In dat systeem zitten zaken als lesroosters, resultaten van leerlingen en huiswerkopdrachten, maar ook digitaal lesmateriaal. Volgens de ACM is er echter weinig risico dat Sanoma lesboeken en het systeem gebundeld zal aanbieden en zo concurrenten uit de markt zal duwen. Het merendeel van de scholen wil een dergelijke bundeling namelijk niet. Zij kopen de leermiddelen vooral in op kwaliteit en kijken minder naar de prijs.
De ACM vocht de eerdere uitspraak van de rechter ook al aan bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb), de hoogste rechter voor fusiezaken. Die zaak zet de toezichthouder voort omdat zij het niet eens is met de uitspraak van de rechter dat het oorspronkelijke besluit niet voldoende gemotiveerd was.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
15 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.
29 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.
55 minuten geledenARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo was woensdag een grote winnaar op de beurs in Japan dankzij het succes van de nieuwste game van Pokémon. Dat spel, genaamd Pokémon Pokopia, zou de verkoop van Nintendo's nieuwste console, de Switch 2, ook kunnen aanjagen, denken kenners.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft vorig jaar meer dan 43.000 huishoudens en kleinere bedrijven op het drukke elektriciteitsnet aangesloten. Het bedrijf investeerde meer in het uitbreiden van zijn energienetten en kon mede daardoor bijna 2000 grote bedrijven van de wachtlijst schrappen. Maar de vraag naar nieuwe en zwaardere aansluitingen neemt verder toe, net als het aantal aanvragen op de wachtlijst en de wachttijden.
2 uur geleden