Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM onderzoekt webshop bol om mogelijk voortrekken ondernemers

ACM onderzoekt webshop bol om mogelijk voortrekken ondernemers

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) doet onderzoek naar webwinkel bol. Volgens de concurrentietoezichthouder zijn er signalen dat het bedrijf zichzelf en bepaalde ondernemers voortrekt, ten koste van andere verkopers op het platform.­

De ACM noemt de naam van bol zelf niet, maar spreekt van een onderzoek naar een onlineplatform. Bol bevestigt vragen te hebben ontvangen van de waakhond over de wijze waarop het bedrijf zijn platform heeft ingericht voor verkooppartners.

De grootste webshop in Nederland verkoopt niet alleen zelf veel artikelen, maar laat ook andere verkopers toe op zijn platform. Meerdere van die verkooppartners hebben bij de ACM geklaagd dat hun aanbod minder goed zichtbaar is bij bol, zelfs als ze wel de beste prijs zouden bieden.

Signalen

"Zij stellen dat de aanbiedingen van het onlineplatform zélf of van bepaalde ondernemers worden voorgetrokken. Ook zijn er signalen dat het onlineplatform data gebruikt van ondernemers om zo de eigen positie op het platform te versterken", legt de ACM uit.

Het doel van het onderzoek is om uit te zoeken of bol daadwerkelijk de wet overtreedt. Als dit het geval is, dan kan de ACM optreden met bijvoorbeeld een boete of last onder dwangsom.

Platform verbeteren

Bol zegt aan de vragen van de toezichthouder gehoor te geven. "Het spreekt voor zich dat we volledig meewerken aan het onderzoek van de ACM. Onze collega's werken hard om de toezichthouder van alle benodigde informatie te voorzien."

Bol benadrukt verder de relatie met zijn verkooppartners "uitermate belangrijk" te vinden. "We zijn altijd op zoek naar manieren om ons platform te verbeteren en zien het onderzoek met vertrouwen tegemoet."

Amazon

De ACM wil niet zeggen of er in Nederland ook klachten zijn binnengekomen over andere platformen. Er klinken vaker soortgelijke verwijten tegen grote webshops. De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC beschuldigde Amazon vorig jaar nog van monopoliegedrag op het gebied van onlinemarktplaatsen.

Amazon zou verkopers op zijn platform in feite dwingen om gebruik te maken van de eigen logistieke diensten en bezorgdiensten. In ruil daarvoor worden hun producten dan prominent op Amazon geplaatst, stelde de FTC. Ook werd het Amazon in de Verenigde Staten kwalijk genomen dat het bedrijf verkopers straft die voor hun waar lagere prijzen hanteren op concurrerende sites. Amazon heeft de beschuldigingen tegengesproken. Het concern zei zich in de rechtszaal te zullen verdedigen.

Meer uit Financieel

Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

57 minuten geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

1 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

2 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

2 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

2 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

3 uur geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

4 uur geleden