ACM onderzoekt misleiding bij websites voor huurwoningen
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) doet onderzoek naar mogelijk malafide huurwoningwebsites. Daarop worden huurhuizen aangeboden, waarop je alleen kunt reageren na betaling van abonnementsgeld.
Over deze websites komen bij de consumentenwaakhond nogal wat klachten binnen. Veel van de getoonde huurwoningen blijken niet (meer) beschikbaar of bestaan zelfs helemaal niet, en mensen die interesse tonen in een huis lukt het niet om in contact te komen met de verhuurmakelaar.
"Het is voor consumenten in de huidige woningmarkt heel moeilijk om een geschikte huurwoning te vinden. Er zijn huurwoningwebsites die misbruik maken van deze situatie. Consumenten wordt beloofd dat zij met een betaald abonnement op zo’n website toegang krijgen tot een breed en uniek woningaanbod. In de praktijk blijkt vervolgens dat de woningen niet beschikbaar zijn. Naar de bedrijven achter deze websites doen wij onderzoek", zegt bestuurder Edwin van Houten van de ACM.
Naar sommige van deze websites wordt ook onderzoek gedaan door het Landelijk Meldpunt Internet Oplichting (LMIO).
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een gevangenisstraf van 9,5 jaar geëist tegen een 75-jarige vrouw uit Oudenbosch (Noord-Brabant) voor het doden van haar 77-jarige partner in zijn woning in de Amsterdamse wijk Geuzenveld. Het OM vermoedt dat de vrouw haar vriend op 28 januari 2020 in zijn woning aan de Aalbersestraat heeft gewurgd.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rondom de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax in voetbalstadion De Kuip heeft de politie afgelopen zondag 24 mensen aangehouden. Zij zijn onder meer aangehouden voor belediging, baldadigheid, mishandeling, het afsteken van vuurwerk en in zestien gevallen voor discriminatie, waarbij het vooral ging om het roepen van leuzen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.
5 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
20 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
22 uur geleden