ACM onderzoekt hoge terugleverkosten eigenaren zonnepanelen
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) is een onderzoek begonnen naar de hoge terugleverkosten die energiebedrijven doorberekenen aan mensen met zonnepanelen. Deze kosten kunnen onderling fors verschillen.
Eerder deze maand maakte de ACM al bekend dat steeds meer energiebedrijven extra terugleverkosten in rekening brengen. De toezichthouder gaat de omvang van de kosten in kaart brengen en verwacht de uitkomsten hiervan nog dit kwartaal te publiceren. Dit laat een woordvoerder weten na berichtgeving door het AD.
Energiebedrijven waren zeer teleurgesteld dat de Eerste Kamer deze week een wetsvoorstel afwees voor de stapsgewijze afbouw van de salderingsregeling. Met die regeling mogen consumenten de energie die ze in de zomer opwekken en terugleveren bijvoorbeeld gratis weer afnemen in de donkere maanden. Het terugleveren kost volgens de energiebedrijven veel geld, omdat op momenten dat de zonnestroom wordt teruggeleverd de waarde veel lager is - op sommige momenten zelfs negatief.
Een woordvoerder van de ACM benadrukt dat het onderzoek zich vooralsnog niet richt op afzonderlijke energiebedrijven. "De bedrijven mogen deze meerkosten in rekening brengen en die bedragen kunnen verschillen. Het onderzoek is gericht op de kosten die met het salderen gemoeid zijn en in hoeverre de bedragen die doorberekend worden, redelijk zijn".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
7 uur geleden