Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM onderzoekt Google na klacht Tinder-eigenaar

ACM onderzoekt Google na klacht Tinder-eigenaar

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is een onderzoek gestart naar de voorwaarden die Google stelt aan aanbieders van apps in de Google Play Store. De toezichthouder heeft klachten ontvangen van datingapps, omdat ze geen ander betalingssysteem mogen gebruiken dan dat van Google, wat mogelijk neerkomt op concurrentievervalsing.

De klacht komt van Match Group, eigenaar van onder andere het populaire datingplatform Tinder. De ACM onderzoekt nu eerst of die klachten genoeg aanleiding geven voor een vervolgonderzoek naar eventueel machtsmisbruik door Google.

Het Amerikaanse internetbedrijf zegt volgens de ACM ook dat Google alle verwijzingen naar andere betaalmogelijkheden verbiedt binnen de app-winkel voor Android, het besturingssysteem van het zoekmachinebedrijf.

15 procent commissie

Eerder klaagde Match Group ook al over de voorwaarden die Apple aan datingapps in zijn App Store stelde. Dat mondde uit in boetes voor Apple die opliepen tot 50 miljoen euro. Nog altijd vindt de toezichthouder de toezeggingen die Apple heeft gedaan om app-aanbieders meer keuze te bieden bij de verwerking van betalingen onvoldoende. Een woordvoerder van de ACM benadrukt dat hier een traject van zo'n drie jaar aan voorafging en dat het bij Google nog lang niet zeker is dat er een vergelijkbare uitkomst is.

Apps van Match Group moeten een commissie van 15 procent betalen als gebruikers een betaald abonnement afsluiten binnen de Play Store. Google wijst er in een reactie op dat er voldoende andere app-winkels zijn voor Android dan de Play Store. Ook is het mogelijk om apps in de Play Store aan te bieden waarbij geen betalingen plaatsvinden, maar die wel links bevatten naar bijvoorbeeld websites waar gebruikers kunnen betalen.

"Zoals ieder bedrijf brengt Google kosten in rekening voor zijn diensten", reageert het bedrijf per e-mail. "Maar zelfs als je niet wil voldoen aan de voorwaarden van Google Play, biedt Android voldoende alternatieven waarmee je apps kunt aanbieden aan Android-gebruikers."

Meer uit Financieel

Hermès groeit ondanks tegenwind in Midden-Oosten en China

PARIJS (ANP) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van zijn zijden sjaals en peperdure tassen, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar weten op te voeren. Het modehuis had wel veel last van de oorlog in het Midden-Oosten, waar veel vermogende klanten luxeproducten kopen.

27 minuten geleden
Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

AMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall gaat een proef doen in Noord-Brabant en Limburg waarbij openbare laadplekken niet langer uitsluitend zijn bestemd voor elektrische auto's. Op geselecteerde locaties mogen ook automobilisten met een diesel- of benzineauto parkeren, zonder risico op een boete.

1 uur geleden
Duitse autofabrikant BMW schrapt 8000 banen, zeggen bronnen

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse autofabrikant BMW gaat 8000 banen schrappen, melden ingewijden tegenover het Duitse persbureau DPA. De banen verdwijnen door natuurlijk personeelsverloop en een vrijwillige ontslagregeling.

2 uur geleden
Brouwers verkopen minder bier, sector 'zwaar onder druk'

DEN HAAG (ANP) - Brouwers hebben in de eerste helft van het jaar opnieuw minder bier verkocht. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers staat de biersector "zwaar onder druk". De brouwers vrezen dat de aangekondigde verhoging van de bieraccijns per 1 januari volgend jaar de terugloop zal verergeren.

2 uur geleden
Chipbedrijf ASMI zakt op Damrak na resultaten, IMCD wint

AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, ondanks sterke resultaten. De chiptoeleverancier profiteerde afgelopen kwartaal opnieuw van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) en boekte een omzet van meer dan 1 miljard euro. Topman Hichem M'Saad sprak van een sterk kwartaal. Ook werd ASMI positiever over de omzet in 2027 dankzij de aanhoudende sterke orderontvangst dit jaar.

3 uur geleden
Porsche boekt fors hogere winst dankzij duurdere modellen

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Na een moeilijke periode lijkt Porsche financieel de weg omhoog weer te hebben ingezet. De winst van de sportautofabrikant uit Stuttgart steeg in de eerste jaarhelft met 34 procent tot 1,35 miljard euro.

3 uur geleden
Toyota legt productie drie fabrieken dagen stil om aardbeving

TOYOTA CITY (ANP/RTR) - Toyota legt de werkzaamheden bij drie fabrieken in het zuiden van Japan tot vrijdag stil vanwege de zware aardbeving van dinsdag. Dat besluit heeft het autoconcern woensdag genomen, amper enkele uren nadat de dinsdag al gestaakte productie juist weer was hervat. Toyota wil de tijd nemen om de gevolgen voor leveranciers en logistiek te beoordelen.

3 uur geleden