Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM om goedkeuring gevraagd voor overname RTL Nederland door DPG

ACM om goedkeuring gevraagd voor overname RTL Nederland door DPG

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is deze week formeel om toestemming gevraagd voor de geplande overname van RTL Nederland door DPG Media. De deal ter waarde van 1,1 miljard euro is namelijk onder voorbehoud van goedkeuring door de mededingingsautoriteit.

DGP Media maakte in december bekend dat het RTL Nederland wilde overnemen en dat de twee bedrijven daar overeenstemming over hadden bereikt. De ACM liet toen weten zorgvuldig te zullen kijken naar die overname en dat daarbij een wettelijk fusieproces doorlopen zal worden, waarbij marktonderzoek wordt gedaan.

DPG Media heeft met RTL Group afgesproken dat de naam RTL behouden blijft. DPG Media heeft het voornemen om RTL Nederland en RTL Nieuws onder leiding van Sven Sauvé als nieuwe divisie aan DPG Media toe te voegen.

Te veel macht

Bij DPG Media werken 6000 mensen. Onder het bedrijf vallen merken als NU.nl, AD, Qmusic en Joe. RTL Nederland heeft achthonderd medewerkers. Het bedrijf is onder meer verantwoordelijk voor de zenders RTL4, RTL5, RTL7, RTL8, RTLZ en streamingdienst Videoland.

RTL Nederland stond al in de etalage. Een eerder plan van mediabedrijf Talpa om met RTL Nederland samen te gaan keurde de ACM af omdat zij bij een fusie te veel macht zouden krijgen op de televisie- en reclamemarkt.

Meer uit Financieel

Prijs Brentolie stijgt naar hoogste niveau sinds juni 2022

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.

15 minuten geleden
Ondernemingskamer behandelde meer zaken door nieuwe regeling

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.

37 minuten geleden
Universal Music wil na overnamepoging Ackman beurswaarde oppompen

HILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.

1 uur geleden
Essent: gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend

DEN HAAG (ANP) - De financiële gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend en zullen de komende jaren naar verwachting leiden tot aanzienlijk hogere gasrekeningen voor huishoudens, waarschuwt Essent op basis van eigen onderzoek.

1 uur geleden
Warsh komt dichter bij opvolging van Powell als Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de kandidaat van president Donald Trump voor het voorzitterschap van de Federal Reserve, heeft een belangrijke procedurele horde genomen. Hij kreeg de steun van de Senaatscommissie voor Bankzaken, waarmee de weg vrijkomt voor zijn mogelijke opvolging van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell in de komende weken.

1 uur geleden
Philips verliest flink op roodgekleurde Amsterdamse aandelenbeurs

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.

1 uur geleden
China noemt EU-wetsvoorstel voor 'Made in Europe' discriminerend

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - China wil dat een EU-wetsvoorstel om voor bepaalde industrieën meer in Europa te kopen, wordt aangepast. Volgens het ministerie van Handel is het wetsvoorstel discriminerend en in overtreding met internationale handelsregels.

2 uur geleden