ACM: niet iedereen is zich bewust van hoger mobieldatagebruik
DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders lijken zich er niet altijd van bewust dat ze meer mobiel internetten. Maar als dat gebeurt kan de rekening van hun mobiele abonnement wel opeens hoger uitvallen, waarschuwt de Autoriteit Consumenten & Markt (ACM) in een update over de telecommarkt in het eerste kwartaal.
Bezien over de periode van een jaar heeft een kwart van de consumenten een rekening ontvangen die hoger is dan het reguliere maandbedrag voor het abonnement van hun mobiele telefoon. Voor 10 procent van hen was de rekening zelfs onverwacht hoog, meldt de toezichthouder.
Daarmee pakken de cijfers wel iets minder schokkend uit dan in eerdere jaren, toen er relatief nog meer mensen waren die meer kwijt waren dan hun reguliere maandbedrag. Maar de rekeningen boven het gebruikelijke bedrag zijn volgens de laatste gegevens wel hoger dan voorheen.
Dataverbruik stijgt
Het aantal gebruikte belminuten en sms'jes schommelt inmiddels al een hele tijd rond hetzelfde niveau, maar het mobiele dataverbruik blijft volgens de marktwaakhond alsmaar stijgen. In het eerste kwartaal ging het om een toename van 5 procent tot 350 miljoen gigabyte. Het aantal mobiele abonnementen liep ook op, met 486.000 naar 23,9 miljoen. Gemiddeld telden consumenten voor zo'n contract 16,80 euro per maand neer.
De ACM wijst erop dat aanbieders zelf mogen kiezen wat ze doen als een klant door zijn bundel heen gaat. Dat staat dan in de algemene voorwaarden. Een aanbieder kan bijvoorbeeld extra geld vragen voor het internetten. De kosten kunnen dan snel oplopen. Andere aanbieders vragen geen extra geld, maar verlagen de internetsnelheid voor de rest van de maand.
Meer uit Financieel
BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
10 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiƫn heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.
5 uur geleden