
ACM: MediaMarkt mag acht winkels failliet BCC overnemen
DEN HAAG (ANP) - MediaMarkt mag acht winkels van het failliete BCC overnemen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat om winkels in Amsterdam, Barendrecht, Beek, Beverwijk, Delft, Hilversum, Nijmegen en Zoeterwoude. In totaal had BCC iets minder dan zestig winkels.
Na de overname blijft er genoeg concurrentie over, heeft de toezichthouder besloten. Vorige maand liet MediaMarkt al weten interesse te hebben in een overname van acht winkels van zijn failliete concurrent. Het is nog niet bekend wat de overname betekent voor het personeel van deze locaties.
Zonder de BCC-vestigingen heeft MediaMarkt 48 winkels in Nederland. De keten zei vorige maand de vestigingen te willen hebben om winkels te openen op plekken in Nederland waar nog geen MediaMarkt is.
Personeelsovereenkomsten
In september ging BCC failliet. De keten had toen al een tijdje last van financiƫle problemen en had eerder uitstel van betaling aangevraagd. BCC meldde te kampen met "aanhoudende en toenemende zware marktomstandigheden" en de elektronicamarkt was naar eigen zeggen na de coronacrisis wat ingezakt. De gestegen kosten kon de keten niet doorberekenen aan consumenten, zei BCC verder.
MediaMarkt heeft bij de overname volgens CNV-bestuurder Leon van der Elsen geprobeerd om ook het personeel van de acht BCC-winkels mee te nemen. Veel winkels hebben namelijk last van een personeelstekort. Een woordvoerder van MediaMarkt laat weten dat personeelsovereenkomsten nog niet zijn getekend en dat de elektronicaketen momenteel bezig is met het uitwerken van de overname.
'Cherrypicking'
Van der Elsen hoopt dat MediaMarkt werknemers hetzelfde loon en dezelfde arbeidsvoorwaarden kan bieden als BCC. "Helaas beginnen mensen nu blanco omdat ze loonsverhogingen bij BCC nu kwijt zijn. Maar het is beter dan geen baan hebben", reageert hij. Hij stelt dat MediaMarkt de overgenomen winkels voor koopjesfestijn Black Friday op 24 november wil openen en de locaties nu flink worden verbouwd.
"Het zou heel mooi zijn als MediaMarkt met een beter voorstel komt dan mensen eerst hadden", zegt FNV-bestuurder Onur Erdem in een reactie. Volgens hem is het echter nog maar de vraag welke werknemers een aanbod van MediaMarkt krijgen. "We moeten scherp zijn op cherrypicking. Het kan zijn dat ze alleen jonge mensen willen houden, maar wat gebeurt er dan met mensen die al twintig jaar daar werken? Of met mensen die te vaak ziek zijn geweest?", vraagt Erdem zich af.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geƫindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
11 uur geleden