Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: MediaMarkt mag acht winkels failliet BCC overnemen

ACM: MediaMarkt mag acht winkels failliet BCC overnemen

DEN HAAG (ANP) - MediaMarkt mag acht winkels van het failliete BCC overnemen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat om winkels in Amsterdam, Barendrecht, Beek, Beverwijk, Delft, Hilversum, Nijmegen en Zoeterwoude. In totaal had BCC iets minder dan zestig winkels.

Na de overname blijft er genoeg concurrentie over, heeft de toezichthouder besloten. Vorige maand liet MediaMarkt al weten interesse te hebben in een overname van acht winkels van zijn failliete concurrent. Het is nog niet bekend wat de overname betekent voor het personeel van deze locaties.

Zonder de BCC-vestigingen heeft MediaMarkt 48 winkels in Nederland. De keten zei vorige maand de vestigingen te willen hebben om winkels te openen op plekken in Nederland waar nog geen MediaMarkt is.

Personeelsovereenkomsten

In september ging BCC failliet. De keten had toen al een tijdje last van financiële problemen en had eerder uitstel van betaling aangevraagd. BCC meldde te kampen met "aanhoudende en toenemende zware marktomstandigheden" en de elektronicamarkt was naar eigen zeggen na de coronacrisis wat ingezakt. De gestegen kosten kon de keten niet doorberekenen aan consumenten, zei BCC verder.

MediaMarkt heeft bij de overname volgens CNV-bestuurder Leon van der Elsen geprobeerd om ook het personeel van de acht BCC-winkels mee te nemen. Veel winkels hebben namelijk last van een personeelstekort. Een woordvoerder van MediaMarkt laat weten dat personeelsovereenkomsten nog niet zijn getekend en dat de elektronicaketen momenteel bezig is met het uitwerken van de overname.

'Cherrypicking'

Van der Elsen hoopt dat MediaMarkt werknemers hetzelfde loon en dezelfde arbeidsvoorwaarden kan bieden als BCC. "Helaas beginnen mensen nu blanco omdat ze loonsverhogingen bij BCC nu kwijt zijn. Maar het is beter dan geen baan hebben", reageert hij. Hij stelt dat MediaMarkt de overgenomen winkels voor koopjesfestijn Black Friday op 24 november wil openen en de locaties nu flink worden verbouwd.

"Het zou heel mooi zijn als MediaMarkt met een beter voorstel komt dan mensen eerst hadden", zegt FNV-bestuurder Onur Erdem in een reactie. Volgens hem is het echter nog maar de vraag welke werknemers een aanbod van MediaMarkt krijgen. "We moeten scherp zijn op cherrypicking. Het kan zijn dat ze alleen jonge mensen willen houden, maar wat gebeurt er dan met mensen die al twintig jaar daar werken? Of met mensen die te vaak ziek zijn geweest?", vraagt Erdem zich af.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

10 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

10 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

13 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

14 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

15 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

1 dag geleden