Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: MediaMarkt mag acht winkels failliet BCC overnemen

ACM: MediaMarkt mag acht winkels failliet BCC overnemen

DEN HAAG (ANP) - MediaMarkt mag acht winkels van het failliete BCC overnemen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat om winkels in Amsterdam, Barendrecht, Beek, Beverwijk, Delft, Hilversum, Nijmegen en Zoeterwoude. In totaal had BCC iets minder dan zestig winkels.

Na de overname blijft er genoeg concurrentie over, heeft de toezichthouder besloten. Vorige maand liet MediaMarkt al weten interesse te hebben in een overname van acht winkels van zijn failliete concurrent. Het is nog niet bekend wat de overname betekent voor het personeel van deze locaties.

Zonder de BCC-vestigingen heeft MediaMarkt 48 winkels in Nederland. De keten zei vorige maand de vestigingen te willen hebben om winkels te openen op plekken in Nederland waar nog geen MediaMarkt is.

Personeelsovereenkomsten

In september ging BCC failliet. De keten had toen al een tijdje last van financiële problemen en had eerder uitstel van betaling aangevraagd. BCC meldde te kampen met "aanhoudende en toenemende zware marktomstandigheden" en de elektronicamarkt was naar eigen zeggen na de coronacrisis wat ingezakt. De gestegen kosten kon de keten niet doorberekenen aan consumenten, zei BCC verder.

MediaMarkt heeft bij de overname volgens CNV-bestuurder Leon van der Elsen geprobeerd om ook het personeel van de acht BCC-winkels mee te nemen. Veel winkels hebben namelijk last van een personeelstekort. Een woordvoerder van MediaMarkt laat weten dat personeelsovereenkomsten nog niet zijn getekend en dat de elektronicaketen momenteel bezig is met het uitwerken van de overname.

'Cherrypicking'

Van der Elsen hoopt dat MediaMarkt werknemers hetzelfde loon en dezelfde arbeidsvoorwaarden kan bieden als BCC. "Helaas beginnen mensen nu blanco omdat ze loonsverhogingen bij BCC nu kwijt zijn. Maar het is beter dan geen baan hebben", reageert hij. Hij stelt dat MediaMarkt de overgenomen winkels voor koopjesfestijn Black Friday op 24 november wil openen en de locaties nu flink worden verbouwd.

"Het zou heel mooi zijn als MediaMarkt met een beter voorstel komt dan mensen eerst hadden", zegt FNV-bestuurder Onur Erdem in een reactie. Volgens hem is het echter nog maar de vraag welke werknemers een aanbod van MediaMarkt krijgen. "We moeten scherp zijn op cherrypicking. Het kan zijn dat ze alleen jonge mensen willen houden, maar wat gebeurt er dan met mensen die al twintig jaar daar werken? Of met mensen die te vaak ziek zijn geweest?", vraagt Erdem zich af.

Meer uit Financieel

Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

59 minuten geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

1 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

2 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

3 uur geleden
GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

3 uur geleden
Minister: verplichte toegang regionale spelers tot netwerk PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.

4 uur geleden
Trump vraagt topmannen Musk en Cook mee naar bezoek aan Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.

5 uur geleden