
ACM: MediaMarkt mag acht winkels failliet BCC overnemen
DEN HAAG (ANP) - MediaMarkt mag acht winkels van het failliete BCC overnemen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat om winkels in Amsterdam, Barendrecht, Beek, Beverwijk, Delft, Hilversum, Nijmegen en Zoeterwoude. In totaal had BCC iets minder dan zestig winkels.
Na de overname blijft er genoeg concurrentie over, heeft de toezichthouder besloten. Vorige maand liet MediaMarkt al weten interesse te hebben in een overname van acht winkels van zijn failliete concurrent. Het is nog niet bekend wat de overname betekent voor het personeel van deze locaties.
Zonder de BCC-vestigingen heeft MediaMarkt 48 winkels in Nederland. De keten zei vorige maand de vestigingen te willen hebben om winkels te openen op plekken in Nederland waar nog geen MediaMarkt is.
Personeelsovereenkomsten
In september ging BCC failliet. De keten had toen al een tijdje last van financiële problemen en had eerder uitstel van betaling aangevraagd. BCC meldde te kampen met "aanhoudende en toenemende zware marktomstandigheden" en de elektronicamarkt was naar eigen zeggen na de coronacrisis wat ingezakt. De gestegen kosten kon de keten niet doorberekenen aan consumenten, zei BCC verder.
MediaMarkt heeft bij de overname volgens CNV-bestuurder Leon van der Elsen geprobeerd om ook het personeel van de acht BCC-winkels mee te nemen. Veel winkels hebben namelijk last van een personeelstekort. Een woordvoerder van MediaMarkt laat weten dat personeelsovereenkomsten nog niet zijn getekend en dat de elektronicaketen momenteel bezig is met het uitwerken van de overname.
'Cherrypicking'
Van der Elsen hoopt dat MediaMarkt werknemers hetzelfde loon en dezelfde arbeidsvoorwaarden kan bieden als BCC. "Helaas beginnen mensen nu blanco omdat ze loonsverhogingen bij BCC nu kwijt zijn. Maar het is beter dan geen baan hebben", reageert hij. Hij stelt dat MediaMarkt de overgenomen winkels voor koopjesfestijn Black Friday op 24 november wil openen en de locaties nu flink worden verbouwd.
"Het zou heel mooi zijn als MediaMarkt met een beter voorstel komt dan mensen eerst hadden", zegt FNV-bestuurder Onur Erdem in een reactie. Volgens hem is het echter nog maar de vraag welke werknemers een aanbod van MediaMarkt krijgen. "We moeten scherp zijn op cherrypicking. Het kan zijn dat ze alleen jonge mensen willen houden, maar wat gebeurt er dan met mensen die al twintig jaar daar werken? Of met mensen die te vaak ziek zijn geweest?", vraagt Erdem zich af.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan door het naderen van de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het aantal toeristische trips wereldwijd blijft de komende jaren naar verwachting sterk groeien. Dat meldt het World Economic Forum op basis van een nieuw rapport. De reisindustrie zal tegen 2034 naar verwachting 30 miljard reizen verwerken.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar vaker met hun betaalpas of creditcard afgerekend dan twee jaar eerder. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van nieuwe cijfers. In totaal waren alle 6,7 miljard betalingen samen goed voor 198 miljard euro, tegenover 5,9 miljard kaartbetalingen ter waarde van 172 miljard euro in 2022.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering stuurt vrijdag brieven naar de handelspartners van de Verenigde Staten over de nieuwe eenzijdige importheffingen die de landen moeten gaan betalen. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump worden er ongeveer "tien of twaalf" brieven verstuurd en zullen er in de komende dagen meer volgen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Air France-KLM wil de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS overnemen. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie heeft al een belang van bijna 20 procent, maar wil dat uitbreiden naar 60,5 procent. Op die manier lijkt het concern beter te willen kunnen concurreren met rivalen als Lufthansa en British Airways-eigenaar IAG.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Door een tweedaagse staking van Franse luchtverkeersleiders zijn donderdag en vrijdag ongeveer 1500 vluchten geannuleerd en worden bijna 300.000 passagiers geraakt. De luchtverkeersleiders hebben het werk neergelegd onder meer uit protest tegen personeelstekorten en hoge werkdruk.
12 uur geledenRIJSSEN (ANP) - De Nederlandse activiteiten van bouw- en infrastructuurbedrijf VolkerWessels worden overgenomen door investeerder HAL en baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. VolkerWessels-eigenaar Reggeborgh heeft daarover in hoofdlijnen overeenstemming bereikt.
13 uur geleden