Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: MediaMarkt mag acht winkels failliet BCC overnemen

ACM: MediaMarkt mag acht winkels failliet BCC overnemen

DEN HAAG (ANP) - MediaMarkt mag acht winkels van het failliete BCC overnemen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat om winkels in Amsterdam, Barendrecht, Beek, Beverwijk, Delft, Hilversum, Nijmegen en Zoeterwoude. In totaal had BCC iets minder dan zestig winkels.

Na de overname blijft er genoeg concurrentie over, heeft de toezichthouder besloten. Vorige maand liet MediaMarkt al weten interesse te hebben in een overname van acht winkels van zijn failliete concurrent. Het is nog niet bekend wat de overname betekent voor het personeel van deze locaties.

Zonder de BCC-vestigingen heeft MediaMarkt 48 winkels in Nederland. De keten zei vorige maand de vestigingen te willen hebben om winkels te openen op plekken in Nederland waar nog geen MediaMarkt is.

Personeelsovereenkomsten

In september ging BCC failliet. De keten had toen al een tijdje last van financiële problemen en had eerder uitstel van betaling aangevraagd. BCC meldde te kampen met "aanhoudende en toenemende zware marktomstandigheden" en de elektronicamarkt was naar eigen zeggen na de coronacrisis wat ingezakt. De gestegen kosten kon de keten niet doorberekenen aan consumenten, zei BCC verder.

MediaMarkt heeft bij de overname volgens CNV-bestuurder Leon van der Elsen geprobeerd om ook het personeel van de acht BCC-winkels mee te nemen. Veel winkels hebben namelijk last van een personeelstekort. Een woordvoerder van MediaMarkt laat weten dat personeelsovereenkomsten nog niet zijn getekend en dat de elektronicaketen momenteel bezig is met het uitwerken van de overname.

'Cherrypicking'

Van der Elsen hoopt dat MediaMarkt werknemers hetzelfde loon en dezelfde arbeidsvoorwaarden kan bieden als BCC. "Helaas beginnen mensen nu blanco omdat ze loonsverhogingen bij BCC nu kwijt zijn. Maar het is beter dan geen baan hebben", reageert hij. Hij stelt dat MediaMarkt de overgenomen winkels voor koopjesfestijn Black Friday op 24 november wil openen en de locaties nu flink worden verbouwd.

"Het zou heel mooi zijn als MediaMarkt met een beter voorstel komt dan mensen eerst hadden", zegt FNV-bestuurder Onur Erdem in een reactie. Volgens hem is het echter nog maar de vraag welke werknemers een aanbod van MediaMarkt krijgen. "We moeten scherp zijn op cherrypicking. Het kan zijn dat ze alleen jonge mensen willen houden, maar wat gebeurt er dan met mensen die al twintig jaar daar werken? Of met mensen die te vaak ziek zijn geweest?", vraagt Erdem zich af.

Meer uit Financieel

Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

18 uur geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

21 uur geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

1 dag geleden
Senator VS kondigt uitzonderingen aan op Canadese importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.

1 dag geleden
Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

1 dag geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

1 dag geleden