Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: lukt niet om belangrijk cijfer te leveren voor prijsplafond

ACM: lukt niet om belangrijk cijfer te leveren voor prijsplafond

DEN HAAG (ANP) - Het instellen van een prijsplafond voor stroom en gas vraagt nog om een extra "politieke afweging". Energieminister Rob Jetten had de Autoriteit Consument & Markt (ACM) namelijk gevraagd om gegevens te leveren voor de bijbehorende subsidie voor energiebedrijven. Maar de toezichthouder heeft de bewindsman per brief laten weten niet aan dat verzoek te kunnen voldoen en dat wat Jetten wil eigenlijk aankomt op een politieke beslissing.

Het is de bedoeling dat energiebedrijven straks van de overheid subsidie krijgen voor energie die ze leveren onder het prijsplafond. Om te bepalen hoe hoog de subsidie moet zijn, was de ACM gevraagd aan te geven wat een redelijke marge zou zijn over de energie waarvoor de overheid dan in de buidel zou tasten.

De marktwaakhond zegt meerdere opties voor zo'n redelijke marge te hebben onderzocht. Ook is meerdere malen overlegd met een externe consultant. Maar de conclusie is dat het niet mogelijk is om te voldoen aan de adviesaanvraag.

Historische gegevens

De ACM legt uit dat de toezichthouder de berekening alleen kan maken op basis van historische gegevens. Maar de huidige marktomstandigheden wijken zo af van het recente verleden, dat deze gegevens niet geschikt zouden zijn.

In de brief aan Jetten merkt de ACM wel op dat "altijd een niet op historische feiten gebaseerde marge kan worden vastgesteld. Dit vergt een politieke afweging", aldus de ACM.

Jetten zei vrijdag nog dat het kabinet "alles op alles" zet om het prijsplafond voor stroom en gas zoals beloofd op 1 januari te laten ingaan. Ook zei hij er vertrouwen in te hebben dat dit gaat lukken. Eerder meldde Nieuwsuur dat tijdige invoering van de ingreep mogelijk op losse schroeven staat. Er zou gesteggel zijn tussen de energieleveranciers en het kabinet over de voorwaarden.

Meer uit Politiek

Buma wil niet langer dan drie weken informateur zijn

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand van Haersma Buma (CDA), tevens burgemeester van Leeuwarden, is na drie weken niet meer beschikbaar als informateur. "Een wethouder appte mij vandaag al dat hij mijn werkkamer had ingepikt", grapte hij op een persconferentie donderdag.

6 uur geleden
Wijers noemt eigen uitspraken over VVD 'ongepast taalgebruik'

DEN HAAG (ANP) - Informateur Hans Wijers (D66) betreurt dat hij onlangs negatieve uitspraken deed over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. Hij noemde haar onder meer "een leugenaar" en zei dat hij had gehoopt op een grotere afstraffing van de VVD bij de verkiezingen. "Dat had ik niet moeten doen, dat is ongepast taalgebruik", zei hij donderdagavond tijdens zijn eerste persconferentie als informateur.

7 uur geleden
Kamer stemt in met benoeming Buma en Wijers als informateurs

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met de benoeming van Sybrand van Haersma Buma (CDA) en Hans Wijers (D66) tot informateurs. De twee zijn voorgedragen door partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) om de volgende stap te zetten in het formatieproces voor een nieuw kabinet.

11 uur geleden
Koolmees: formatie 4 partijen risico voor onderlinge verhoudingen

DEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees ziet "een groot risico" voor de persoonlijke verhoudingen als vier partijen zouden gaan praten over een mogelijke coalitie. Dat zegt hij in het debat over de verkiezingsuitslag. Hij verwacht dat de formatie dan juist alleen maar langer zou duren. "Daarom leek het mij niet verstandig om daarmee te beginnen."

12 uur geleden
Eerdmans vindt dat Koolmees rechts 'buitenspel heeft gezet'

DEN HAAG (ANP) - D66-verkenner Wouter Koolmees heeft "rechtse partijen buitenspel gezet" in de formatie, door te adviseren dat D66 en het CDA eerst alleen met elkaar verder gaan praten. Dat vindt JA21-leider Joost Eerdmans. Hij vraagt zich hardop af of de rechtse kiezer zich serieus genomen voelt door deze keuze van Koolmees.

14 uur geleden
Bontenbal wil agenda kabinetsformatie 'behapbaar' houden

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal waakt ervoor de komende weken te veel onderwerpen op de agenda van de kabinetsformatie te zetten. Hij wil de lijst "behapbaar houden", zei hij tijdens een Kamerdebat over de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen van twee weken geleden.

15 uur geleden
Yesilgöz kritisch op tussenstap met alleen D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yesilgöz verbaast zich over de tussenstap waarin in eerste instantie alleen D66 en het CDA met elkaar onderhandelen over een coalitieakkoord. De VVD-leider vertelde tijdens het debat over de verkiezingsuitslag dat dit als oplossing wordt gezien wanneer "twee partijen moeten samenwerken maar inhoudelijk ver uit elkaar liggen", iets waar volgens de lijsttrekker momenteel "geen sprake van" is.

15 uur geleden