ACM legt Ziggo last onder dwangsom op om beperkte modemkeuze
AMSTERDAM (ANP) - Telecombedrijf Ziggo biedt in bepaalde regio's nog altijd geen vrije modemkeuze aan. Daarmee overtreedt het bedrijf de regels. Reden voor de Autoriteit Consument & Markt (ACM) een last onder dwangsom op te leggen. Voor 1 juli moet Ziggo de zaken op orde hebben, anders moet Ziggo een boete van 12.500 euro per dag betalen tot een maximum van 500.000 euro.
De ACM legt uit dat volgens Europese regelgeving klanten van internetaanbieders zelf moeten kunnen kiezen welke eindapparaten zoals modems of routers ze gebruiken. Deze regels zijn eind januari dit jaar ingegaan.
Volgens de ACM voldoen de meeste bedrijven aan de regels voor vrije modemkeuze. De regels voor vrije modemkeuze zijn bedoeld om innovatie en concurrentie op de markt voor eindapparaten te bevorderen. Ook wordt het makkelijker voor consumenten om naar een andere internetaanbieder over te stappen wanneer ze hun eigen modem kunnen blijven gebruiken.
Ziggo zegt in een reactie dat de problemen vooral spelen in het voormalig UPC-gebied, dat technisch anders is opgebouwd. Daardoor is het daar meer werk om de mogelijkheid van een eigen modem in te voeren. Voor 1 juli zullen de problemen zijn opgelost, denkt het bedrijf.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oorlog in het Midden-Oosten leidt niet meteen tot een verhoging van de energierekening. Met die boodschap is Energie-Nederland maandag gekomen, nadat de Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met tientallen procenten was toegenomen. Volgens de branchevereniging van energieleveranciers vertaalt een stijging op de groothandelsmarkt zich nooit volledig naar de consument.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.
39 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - BMW roept in Nederland 4233 auto's terug om een brandrisico. Volgens het bedrijf gaat het om voertuigen van de 5-serie en de 7-serie. De eigenaren worden momenteel door BMW benaderd om het probleem te verhelpen.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen gingen maandag omlaag op de beurzen in New York. American Airlines, Delta Air Lines en United Airlines zakten tot 6,7 procent door de vele annuleringen van vluchten naar het Midden-Oosten. Ook kampten de luchtvaarders met een sterke stijging van de brandstofprijzen door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron profiteerden van de hogere olieprijzen en stegen 1,8 en 0,8 procent.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ziet "geen tekenen van fysieke tekorten" aan gas, nu Qatar de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft stilgelegd. Dat laat een woordvoerder weten. Wel stijgen de prijzen op de internationale gasmarkt.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP/RTR/DPA) - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de strijdende partijen in het Midden-Oosten opgeroepen de burgerluchtvaart te ontzien. "Het is essentieel dat landen hun verplichtingen nakomen om burgers en de burgerluchtvaart te sparen", aldus de International Air Transport Association in een persbericht. Die brancheorganisatie vertegenwoordigt 85 procent van de commerciële luchtvaart.
1 uur geleden