ACM: KPN vroeg te veel geld voor meenemen vaste nummer
DEN HAAG (ANP) - KPN vroeg vorig jaar te veel geld aan andere telecombedrijven als klanten hun vaste telefoonnummer wilden meenemen naar die andere aanbieder. Dat heeft de Autoriteit Consument en Markt (ACM) bepaald na onderzoek. De tarieven die KPN rekende waren hoger dan de kosten die het bedrijf maakte en dat mag niet. KPN moet nu de tarieven met terugwerkende kracht aanpassen.
Hoe KPN de uitspraak afhandelt, is volgens de toezichthouder aan het telecombedrijf. KPN moet in gevallen waarin te veel is betaald dat geld terugbetalen aan andere telecombedrijven, aldus een woordvoerder van de ACM. Eindgebruikers hoeft KPN geen vergoeding te geven.
De beslissing lijkt op een eerdere zaak uit 2019. Ook toen werd KPN door de marktwaakhond op de vingers getikt vanwege te hoge tarieven voor het overzetten van vaste telefoonnummers. De ACM verplichtte KPN toen ook om de tarieven te verlagen.
KPN zegt in een reactie dat de beslissing van de ACM niet direct betekent dat het bedrijf de te hoge kosten moet terugbetalen. Het bedrijf tekent namelijk bezwaar aan tegen de beslissing van de toezichthouder en wacht eerst de uitkomsten van de juridische procedure af.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
5 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
5 uur geleden