Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM keurt tariefverhogingen netbeheerders goed

ACM keurt tariefverhogingen netbeheerders goed

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft de voorstellen voor tariefverhogingen van de regionale netbeheerders en TenneT, de beheerder van het landelijke hoogspanningsnet, voor 2023 goedgekeurd. Netbeheerders hebben in oktober 2022 aangegeven de transporttarieven te moeten verhogen omdat zij door de hoge energieprijzen meer geld kwijt zijn aan het inkopen van elektriciteit en gas.

Tijdens het transport gaat namelijk een deel van het gas en de elektriciteit verloren en de netbeheerders moeten dat aanvullen door eigen inkoop die duurder is geworden. Een tweede reden waarom de netbeheerders hun tarieven moeten verhogen is doordat ze vanwege de energietransitie grote investeringen moeten doen om hun netten te verzwaren. De kosten daarvan worden over meerdere jaren uitgespreid. Een deel daarvan belandt nu al in de tarieven.

De netbeheerders hebben voorgesteld de tarieven van consumenten met gemiddeld 10 euro per maand te laten stijgen. Het kabinet heeft hier al rekening mee gehouden bij het vaststellen van de leveringstarieven van het prijsplafond dat op 1 januari 2023 in moet gaan.

Maximumtarieven

Ook voor bedrijven zullen de transporttarieven stijgen. Midden- en kleinbedrijven die vaak een aansluiting op het regionale net hebben, betalen in 2023 circa 30 procent tot 53 procent meer voor het transport van elektriciteit. Voor het transport van gas betalen ze 15 procent tot 35 procent meer, afhankelijk van de netbeheerder.

Voor grote bedrijven die zijn aangesloten op het hoogspanningsnet, stijgen de transportkosten met ongeveer de helft. Grootverbruikers met een directe aansluiting op het landelijke extra-hoogspanningsnet van TenneT moeten in 2023 gemiddeld 84 procent meer betalen. De ACM stelt ook de maximumtarieven vast die die netbeheerders in rekening mogen brengen voor de energiemeter. Deze meettarieven worden alleen gecorrigeerd voor inflatie.

Meer uit Financieel

Rusland jaagt op bezittingen HAK-eigenaar Sjtengelov

MOSKOU (ANP) - Rusland wil beslag leggen op bezittingen van de zakenman Denis Sjtengelov, die een fortuin opbouwde met snacks en in Nederland groentebedrijf HAK kocht. Volgens openbaar aanklagers in Rusland steunt Sjtengelov de strijdkrachten van Oekraïne, waarmee Rusland in oorlog is. Ze willen van de rechter in Moskou toestemming voor de inbeslagname van bezittingen van zijn voedingsmiddelenbedrijf KDV.

23 minuten geleden
KLM schrapt woensdag zo'n 100 vluchten om staking grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt woensdag ongeveer honderd vluchten vanwege de staking bij het grondpersoneel. Duizenden passagiers zijn omgeboekt naar de eerstvolgende beschikbare vlucht. Dit meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij dinsdag, nadat op de website van Schiphol al te zien was dat vele tientallen KLM-vluchten zijn geannuleerd.

43 minuten geleden
Jaguar Land Rover legt productie langer stil door cyberaanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse automaker Jaguar Land Rover (JLR) heeft nog altijd last van de zware cyberaanval begin deze maand. JLR, eigendom van het Indiase Tata Motors, heeft de productiestop verlengd tot 24 september.

1 uur geleden
Consortium met Oracle koopt mogelijk TikTok in VS, meldt CBS News

WASHINGTON (ANP) - TikTok wordt in de Verenigde Staten mogelijk gekocht door een consortium van bedrijven met onder meer softwarebedrijf Oracle. Het populaire socialemediaplatform kan dan blijven bestaan in de VS als het maandag bereikte 'raamwerkakkoord' is afgerond. Dit melden ingewijden aan CBS News.

1 uur geleden
ProRail stelt ingenieursbureaus aan voor probleemviaducten HSL

UTRECHT (ANP) - ProRail heeft een stap gezet richting het herstel van viaducten op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Schiphol en Rotterdam. Door problemen met het ontwerp moeten treinen noodgedwongen langzamer over een aantal viaducten. De spoorwegbeheerder heeft nu drie ingenieursbedrijven de opdracht gegeven om ontwerpen te maken voor het herstel van negen viaducten.

2 uur geleden
AEX-index licht hoger op Prinsjesdag, blik vooral op VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omhoog. Beleggers deden het rustig aan na de stevige opmars een dag eerder en houden met een schuin oog de begrotingsplannen van het kabinet in de gaten, die op Prinsjesdag worden gepresenteerd. De aandacht gaat verder vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan de tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

2 uur geleden
Unilever stelt waarnemend financieel topman Phatak permanent aan

LONDEN (ANP) - De tijdelijke financieel topman van Unilever, Srinivas Phatak, vervult die rol voortaan permanent. Het bedrijf achter Axe, Knorr en Dove heeft hem formeel benoemd tot hoogste financiële baas van het Britse concern. Hij treedt ook onmiddellijk toe tot het uitvoerend bestuur van Unilever.

3 uur geleden