ACM: hoge energieprijs geen reden om energielevering te stoppen
DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven mogen niet zomaar stoppen met het leveren van energie aan consumenten omdat de prijzen hoger zijn geworden. Dat zegt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) naar aanleiding van meldingen bij haar loket ACM ConsuWijzer.
Consumenten meldden dat ze een brief kregen van hun energieleverancier met daarin de mededeling dat het bedrijf de leveringsovereenkomst opzegt. Ook zouden mensen van hun leverancier te horen krijgen dat hun overeenkomst met vaste prijs wordt stopgezet en dat ze een contract met een variabele prijs krijgen aangeboden. De energieleveranciers zouden daarbij naar de algemene voorwaarden wijzen of als argument gebruiken dat er sprake was van wanbetaling.
De ACM vermoedt dat een reden voor het beëindigen van de levering de stijging is van de energieprijzen. "We krijgen ook signalen dat dat genoemd wordt in brieven. We wijzen consumenten daarom op de rechten die ze hebben", aldus een woordvoerder van de autoriteit.
Niet toegestaan
Het beëindigen van de energielevering zonder waarschuwing en zonder opzegtermijn is nooit toegestaan, stelt de ACM. "Het beëindigen van de energielevering omdat een consument niet heeft betaald mag alleen als de leverancier daarvoor al schriftelijk een betalingsherinnering heeft gestuurd en daarbij is gewezen op de mogelijkheid van schuldhulpverlening."
De ACM adviseert consumenten die hiermee te maken krijgen hun energieleverancier een brief of email te sturen en daarin te wijzen op hun rechten. Ook gaat de autoriteit de betreffende bedrijven aanspreken.
Stijgende prijzen
De woordvoerder kan niet zeggen om welke bedrijven het gaat, of hoeveel meldingen er precies zijn binnengekomen. Donderdag begon de ACM een onderzoek naar meldingen over energiebedrijf DGB Energie, dat in brieven aan klanten de sterk gestegen prijzen voor gas en elektriciteit als reden voor eenzijdige opzegging zou geven.
De prijzen van gas en stroom zijn de afgelopen weken enorm gestegen, als gevolg van een schaars aanbod dat uitgeput raakt door een aantrekkende vraag. De stijgende gasprijzen zadelen bedrijven en huishoudens op met fors hogere kosten. Ook jaagt het de inflatie de hoogte in.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".
1 uur geledenMECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.
2 uur geleden