
ACM grijpt na vele klachten in bij onlineaanbieder handleidingen
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft FixitFaster.nl berispt. De website bood gebruiksaanwijzingen aan zonder dat consumenten wisten dat zij daarvoor uiteindelijk moesten betalen. De toezichthouder heeft de afgelopen maanden honderden klachten ontvangen over FixitFaster.nl, die zijn handelswijze inmiddels heeft aangepast.
Zowel Nederlandse als Belgische consumenten klaagden dat zij 30 euro moesten betalen na het downloaden van een handleiding via de site. Zij waren hierover niet duidelijk geïnformeerd. De ACM heeft FixitFaster.nl aangesproken en het is niet langer mogelijk om nieuwe accounts te maken op de website. Ook hebben consumenten die de rekening nog niet hadden betaald inmiddels bericht gekregen dat zij dit niet meer hoeven te doen.
De Consumentenbond waarschuwde in november vorig jaar al voor FixitFaster.nl en deed melding bij de ACM. De belangenorganisatie ontving ook klachten van mensen die een factuur ontvingen zonder dat zij een handleiding hadden gedownload of de website hadden bezocht.
De ondernemer achter FixitFaster.nl heeft volgens de ACM toegezegd zich voortaan te houden aan regels die consumenten moeten beschermen. De ondernemer zit ook achter het platform Fixthejob. Op die website staat inmiddels vermeld dat bezoekers voor een eenmalige betaling van 30 euro een eigen "gepersonaliseerde handleidingenbibliotheek" kunnen creëren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Ook zei president Donald Trump dat hij de hoge heffingen op Chinese goederen kan verlagen als de handelsgesprekken tussen China en de VS in Zwitserland komend weekend goed verlopen en dat beleggers nu aandelen moeten kopen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, gaat ongeveer dertig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Ook zou IAG een optie nemen om meer toestellen te kunnen kopen van Boeing.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten gesloten. De beurshandel kreeg steun van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens president Donald Trump heeft het Verenigd Koninkrijk toegezegd meer Amerikaanse landbouwproducten zoals rundvlees toe te laten.
6 uur geledenSOLIHULL (ANP) - De Verenigde Staten hebben de heffingen op Brits staal en aluminium geschrapt, zei premier Keir Starmer van het Verenigd Koninkrijk. Ook gaan de Amerikaanse heffingen op Britse auto's sterk omlaag, zei hij over een handelsdeal met Donald Trump.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het Verenigd Koninkrijk heeft toegezegd meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten toe te laten. Het gaat onder andere om rundvlees, zei hij tijdens een persmoment waarin hij een handelsdeal met de Britten aankondigde. Daarnaast opent het Verenigd Koninkrijk de markt verder voor ethanol en machines uit de VS, zei Trump.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omhoog door de hoop op een mogelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump, die later op de dag een persbijeenkomst houdt, zal de deal de relatie tussen de twee landen "jarenlang verstevigen". Het Verenigd Koninkrijk is het eerste land dat een handelsdeal sluit met de VS en volgens Trump zullen "meerdere deals" volgen.
8 uur geleden