Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM gaat onderzoek doen naar marktwerking dierenartsenbranche

ACM gaat onderzoek doen naar marktwerking dierenartsenbranche

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat onderzoek doen naar dierenartsenpraktijken. Bij de toezichthouder zijn signalen binnengekomen dat de marktwerking in deze branche te wensen overlaat. Een algemeen marktonderzoek moet helpen de diepere oorzaken te achterhalen en met oplossingen te komen.

In een interview met NRC zegt ACM-bestuursvoorzitter Martijn Snoep woensdag: "we krijgen signalen van mensen die plots veel te veel geld moeten betalen. En over dierenartsen die niet thuis geven. Wij zien dit als een indicatie voor marktfalen". Volgens Snoep wil de ACM kijken wat er precies aan de hand is. "Constateren we overtredingen, dan gaan we erachteraan. Het kan ook zijn dat er iets aan de wetgeving veranderd moet worden om de markt beter te laten werken."

Over de stijgende tarieven van dierenartsen zijn al langer verhalen in de media. Zo kwam NRC eerder met een artikel over hoe grote investeerders de markt overnemen door kleine praktijken op te kopen. Dat zou tot forse prijsstijgingen hebben geleid. In de sector wordt ook al gewacht op de uitkomsten van een onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur. Dat zou moeten ingaan op de vraag of de kosten van diergeneeskunde onevenredig zijn gestegen ten opzichte van de algehele prijsontwikkeling in Nederland.

Agenda voor 2025

In de woensdag gepubliceerde agenda voor 2025 van de ACM staan naast het onderzoek naar dierenartsenpraktijken nog vier andere nieuwe algemene marktonderzoeken. De waakhond duikt tevens in de markt van de (digitale) leermiddelen, computergestuurde consumentenprijzen, het budgetsegment voor vast internet en de ontwikkeling van de waterstofmarkt. Verder wil de ACM dit jaar speciale aandacht hebben voor de digitale economie, energietransitie en verduurzaming.

In NRC geeft Snoep aan dat de toezichthouder ook wil kijken of er geen regels zijn die eigenlijk beter geschrapt zouden kunnen worden. "In alle eerlijkheid: als we kijken naar de wetgeving die wij moeten handhaven, dan begrijpen we van sommige regels ook niet meer helemaal waarom die er nog zijn", zegt hij daarover. Wat dit in de praktijk gaat betekenen, kan hij evenwel nog niet aangeven. Daarover zou nu nog overleg zijn met marktpartijen.

"Zowel dierenartsen als diereigenaren hebben baat bij een goed functionerende markt voor veterinaire zorg", reageert de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde (KNMvD), die opkomt voor de belangen van de beroepsgroep en de noodzaak van een onderzoek erkent.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

10 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

12 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

13 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

13 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

14 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

17 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

18 uur geleden