Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM gaat onderzoek doen naar marktwerking dierenartsenbranche

ACM gaat onderzoek doen naar marktwerking dierenartsenbranche

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat onderzoek doen naar dierenartsenpraktijken. Bij de toezichthouder zijn signalen binnengekomen dat de marktwerking in deze branche te wensen overlaat. Een algemeen marktonderzoek moet helpen de diepere oorzaken te achterhalen en met oplossingen te komen.

In een interview met NRC zegt ACM-bestuursvoorzitter Martijn Snoep woensdag: "we krijgen signalen van mensen die plots veel te veel geld moeten betalen. En over dierenartsen die niet thuis geven. Wij zien dit als een indicatie voor marktfalen". Volgens Snoep wil de ACM kijken wat er precies aan de hand is. "Constateren we overtredingen, dan gaan we erachteraan. Het kan ook zijn dat er iets aan de wetgeving veranderd moet worden om de markt beter te laten werken."

Over de stijgende tarieven van dierenartsen zijn al langer verhalen in de media. Zo kwam NRC eerder met een artikel over hoe grote investeerders de markt overnemen door kleine praktijken op te kopen. Dat zou tot forse prijsstijgingen hebben geleid. In de sector wordt ook al gewacht op de uitkomsten van een onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur. Dat zou moeten ingaan op de vraag of de kosten van diergeneeskunde onevenredig zijn gestegen ten opzichte van de algehele prijsontwikkeling in Nederland.

Agenda voor 2025

In de woensdag gepubliceerde agenda voor 2025 van de ACM staan naast het onderzoek naar dierenartsenpraktijken nog vier andere nieuwe algemene marktonderzoeken. De waakhond duikt tevens in de markt van de (digitale) leermiddelen, computergestuurde consumentenprijzen, het budgetsegment voor vast internet en de ontwikkeling van de waterstofmarkt. Verder wil de ACM dit jaar speciale aandacht hebben voor de digitale economie, energietransitie en verduurzaming.

In NRC geeft Snoep aan dat de toezichthouder ook wil kijken of er geen regels zijn die eigenlijk beter geschrapt zouden kunnen worden. "In alle eerlijkheid: als we kijken naar de wetgeving die wij moeten handhaven, dan begrijpen we van sommige regels ook niet meer helemaal waarom die er nog zijn", zegt hij daarover. Wat dit in de praktijk gaat betekenen, kan hij evenwel nog niet aangeven. Daarover zou nu nog overleg zijn met marktpartijen.

"Zowel dierenartsen als diereigenaren hebben baat bij een goed functionerende markt voor veterinaire zorg", reageert de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde (KNMvD), die opkomt voor de belangen van de beroepsgroep en de noodzaak van een onderzoek erkent.

Meer uit Financieel

Hoofdeconoom ECB: inflatie blijft voorlopig hoog door oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de eurozone zal waarschijnlijk nog de rest van dit jaar op een verhoogd niveau blijven door de sterk gestegen brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt hoofdeconoom Philip Lane van de Europese Centrale Bank (ECB). In juli bedroeg de inflatie in het eurogebied 2,9 procent. Lane denkt dat de inflatie voorlopig rond dit niveau zal blijven.

1 uur geleden
Olieprijzen kruipen omhoog na aflopen vredesdeal Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - Olieprijzen zijn omhooggekropen nu de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten weer oplopen. De voorlopige vredesdeal tussen de twee landen is formeel afgelopen en er is geen zicht op een hernieuwing van de afspraken over het staakt-het-vuren. Door de voor energiehandel belangrijke Straat van Hormuz varen nog amper schepen en er is weer een nieuwe aanval gemeld.

1 uur geleden
Bedrijfssluitingen in Duitsland op hoogste niveau in twintig jaar

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het aantal bedrijven in Duitsland dat de deuren heeft gesloten, is gestegen tot het hoogste niveau in bijna twintig jaar. De stijging van het aantal bedrijfssluitingen toont aan dat de uitdagende economische omstandigheden en de vergrijzende samenleving een flinke impact hebben op de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland.

1 uur geleden
Libië zoekt tientallen miljarden voor ontwikkeling olie-industrie

LONDEN (ANP) - Libië zoekt tientallen miljarden dollars aan kapitaal om zijn olie-industrie te ontwikkelen. Dat zegt de topman van het Libische staatsolieconcern in een interview met zakenkrant Financial Times. Libië heeft de grootste bewezen olievoorraden van Afrika, maar het land gaat gebukt onder politieke instabiliteit waardoor investeringen door grote oliemaatschappijen achterblijven.

3 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na afloop staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de oorlog in het Midden-Oosten. Een snelle oplossing van het conflict is verder uit zicht geraakt na het aflopen van het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat hij geen interesse heeft in een verlenging van het bestand met Teheran, dat formeel maandag afliep.

3 uur geleden
Google koopt data van failliet Spirit Airlines voor AI-training

NEW YORK (ANP/DPA) - Google heeft voor 10 miljoen dollar een grote hoeveelheid data gekocht van de failliete Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines. Met de gegevens wil het bedrijf zijn systemen voor kunstmatige intelligentie trainen, staat in faillissementsdocumenten.

3 uur geleden
Woonalliantie: draai belemmerende regels woningmarkt terug

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zou belemmerende regels op de woningmarkt moeten terugdraaien om ervoor te zorgen dat beleggers en verhuurders weer gaan investeren. De ambitie van het kabinet-Jetten om jaarlijks 100.000 woningen te bouwen blijft anders onhaalbaar. Daarvoor waarschuwt een coalitie, bestaande uit onder meer branchevereniging van woningcorporaties Aedes, Bouwend Nederland, de koepelorganisatie voor projectontwikkelaars NEPROM en het Interprovinciaal Overleg (IPO), in een dinsdag verschenen rapport.

9 uur geleden