ACM gaat energietarieven intensiever toetsen op ‘redelijkheid’
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat de energietarieven die consumenten betalen scherper onder de loep nemen. Daarmee wil de toezichthouder toetsen of deze tarieven redelijk zijn. Is dat niet het geval, dan kan de ACM ingrijpen en zelf een maximumtarief vaststellen.
De ACM heeft energiebedrijven onlangs een brief gestuurd met daarin de aankondiging voor hun onderzoek. Hun is verzocht gegevens aan te leveren waarin een onderbouwing wordt gegeven voor de tarieven in hun modelcontracten voor de periode tussen 1 januari en 1 februari. De toets van de ACM richt zich op de redelijkheid van deze tarieven. Dat wil zeggen dat de tarieven gebaseerd zijn op de kosten en dat de marge die is berekend "redelijk" is.
De intensivering van het toezicht door de ACM is volgens de toezichthouder nodig in deze tijd, om daarmee het "vertrouwen in de redelijkheid van de tarieven voor elektriciteit en gas te bevorderen". "Uitgangspunt van het toezicht is om consumenten te beschermen tegen onredelijk hoge tarieven", aldus de ACM.
Verder kondigt de toezichthouder aan dat het toezicht volgend jaar verder wordt uitgebouwd. Daarin komen ook andere contracten dan de modelcontracten aan bod.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
23 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
45 minuten geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
5 uur geleden