Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: financiële gezondheid energieleveranciers verder verbeterd

ACM: financiële gezondheid energieleveranciers verder verbeterd

AMSTERDAM (ANP) - De financiële gezondheid van energieleveranciers in Nederland is in het afgelopen halfjaar over het algemeen verder verbeterd. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van een analyse van alle 52 leveranciers. Volgens de toezichthouder is het belangrijk dat die leveranciers ook bij plotselinge prijsschommelingen op de energiemarkt in staat blijven om op betrouwbare wijze stroom en gas te blijven leveren.

Volgens het onderzoek is het gemiddelde eigen vermogen van leveranciers in de afgelopen maanden verder gegroeid. Ook hebben ze in doorsnee meer geld achter de hand om op korte termijn rekeningen te kunnen betalen, bijvoorbeeld als ze onverwacht meer gas of elektriciteit moeten inkopen.

De ACM zegt dat vier leveranciers nog wel onder verscherpt toezicht staan door zorgen over de financiën of omdat de inkoopstrategie niet in orde is. Die bedrijven worden daarom extra gemonitord, door bijvoorbeeld regelmatig meer informatie op te vragen en via controles.

Maatregelen

De financiële analyse wordt twee keer per jaar uitgevoerd. Voor de winter wordt gecheckt of leveranciers er goed genoeg voor staan om een strenge winter door te komen. In het voorjaar wordt dan gekeken hoe ze door de winter gekomen zijn. In de winterperiode wordt de meeste elektriciteit en gas verbruikt door consumenten.

De ACM zegt verder dat als er bij een energieleverancier direct gevaar is voor de leveringszekerheid, er maatregelen worden genomen en klanten een contract bij een andere leverancier krijgen. Volgens de toezichthouder hoeven klanten daarom nooit bang te zijn dat ze zonder energie komen te zitten. In de eerste helft van dit jaar zijn geen vergunningen van leveranciers ingetrokken door de ACM.

Meer uit Financieel

Flinke verliezen op Wall Street door hernieuwde AI-zorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.

9 uur geleden
NCSC onderzoekt eerste signalen van misbruik kwetsbaarheden PHP

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.

10 uur geleden
Moderna raakt kwart beurswaarde kwijt door mogelijk datalek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.

11 uur geleden
EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

SOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.

12 uur geleden
Verkoop Gucci valt tegen, L'Oréal groeit wel hard

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.

12 uur geleden
Nog geen resultaat na gesprekken over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.

13 uur geleden
Leidse biotechnoloog Pharming na cijfers grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.

14 uur geleden