Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: extra onderzoek naar presentatie informatie bij webwinkels

ACM: extra onderzoek naar presentatie informatie bij webwinkels

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat extra onderzoek doen naar de manier waarop consumenten informatie op webwinkels verwerken. Dit omdat eerder onderzoek van de toezichthouder uitwees dat veelgebruikte manieren om informatie te presenteren in de praktijk niet goed over blijken te komen bij consumenten. Zo zien klanten informatie over bijkomende kosten onder een 'I'-symbool meestal niet.

Ook vinden consumenten het onduidelijk als webwinkels tegen extra betaling bedrijven hoger tussen de zoekresultaten zetten. Bedrijven betalen vaak aanzienlijke bedragen om prominenter in beeld te komen op bijvoorbeeld bol.com, Beslist.nl, Thuisbezorgd of Booking.com, stelt de ACM. Als dit op voorhand niet duidelijk is, werkt dit volgens de toezichthouder misleiding in de hand.

Het gebruik van iconen bleek volgens de ACM de begrijpelijkheid voor de consument te vergroten. Die kunnen bijvoorbeeld worden gebruikt bij informatie over de voorwaarden rond de aankoop zoals het retourbeleid.

Voor het vervolgonderzoek zoekt de ACM samenwerking met bedrijven die op internet producten en diensten aanbieden. De hierbij opgedane kennis moet bijdragen aan regels over wat bedrijven wel en niet morgen doen en hoe ze klanten goed kunnen informeren.

Meer uit Financieel

Veel oud-zelfstandigen gaan werken in andere sector, stelt DNB

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zzp'ers in Nederland is gedaald, maar dat leidt nauwelijks tot meer werkloosheid. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) donderdag in een analyse. Veel mensen die stoppen als zelfstandige vinden volgens DNB snel weer ander werk, vaak in een andere sector.

46 minuten geleden
Nederlands succes bij IMF: klimaatadviezen gaan gewoon door

BANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) blijft klimaatadviezen en -financiering verstrekken aan landen, ondanks druk van de Amerikaanse regering van president Donald Trump om hiermee te stoppen. IMF-bestuurder Marnix van Rij zegt in een gesprek met het ANP dat dit deels als een Nederlands diplomatiek succes kan worden beschouwd.

46 minuten geleden
Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

8 uur geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

8 uur geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

9 uur geleden
Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

10 uur geleden
Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

11 uur geleden