Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: extra onderzoek naar presentatie informatie bij webwinkels

ACM: extra onderzoek naar presentatie informatie bij webwinkels

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat extra onderzoek doen naar de manier waarop consumenten informatie op webwinkels verwerken. Dit omdat eerder onderzoek van de toezichthouder uitwees dat veelgebruikte manieren om informatie te presenteren in de praktijk niet goed over blijken te komen bij consumenten. Zo zien klanten informatie over bijkomende kosten onder een 'I'-symbool meestal niet.

Ook vinden consumenten het onduidelijk als webwinkels tegen extra betaling bedrijven hoger tussen de zoekresultaten zetten. Bedrijven betalen vaak aanzienlijke bedragen om prominenter in beeld te komen op bijvoorbeeld bol.com, Beslist.nl, Thuisbezorgd of Booking.com, stelt de ACM. Als dit op voorhand niet duidelijk is, werkt dit volgens de toezichthouder misleiding in de hand.

Het gebruik van iconen bleek volgens de ACM de begrijpelijkheid voor de consument te vergroten. Die kunnen bijvoorbeeld worden gebruikt bij informatie over de voorwaarden rond de aankoop zoals het retourbeleid.

Voor het vervolgonderzoek zoekt de ACM samenwerking met bedrijven die op internet producten en diensten aanbieden. De hierbij opgedane kennis moet bijdragen aan regels over wat bedrijven wel en niet morgen doen en hoe ze klanten goed kunnen informeren.

Meer uit Financieel

Meer omzet en winst voor defensiebedrijf CSG dankzij grote vraag

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG heeft in de eerste helft van dit jaar geprofiteerd van een sterke vraag naar onder andere zijn defensiesystemen en stijgende NAVO-budgetten. Het bedrijf, dat een beursnotering in Amsterdam heeft, boekte dankzij de aanhoudende vraag meer omzet en een flink hogere nettowinst.

23 minuten geleden
Defensieconcern CSG stijgt op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - CSG stond vrijdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Tsjechische defensiebedrijf, dat sinds januari dit jaar een notering heeft op het Damrak, boekte in de eerste jaarhelft flink meer omzet en winst. CSG maakt onder meer pantservoertuigen en munitie, die NAVO-landen zoals Nederland bestellen bij het bedrijf en doneren aan Oekraïne voor de strijd tegen Rusland. Het aandeel werd bijna 6 procent hoger gezet en was daarmee opnieuw de sterkste stijger in de MidKap. Donderdag won CSG al 5,7 procent.

27 minuten geleden
Moederbedrijf Biscoff-koekjes steekt half miljard in fabrieken

LEMBEKE (ANP) - Lotus Bakeries, bekend van de Biscoff-speculoos, ziet de vraag naar zijn koekjes toenemen en investeert tot 2030 minstens 500 miljoen euro in drie fabrieken. De omzet van het moederbedrijf van onder meer Snelle Jelle nam het afgelopen halfjaar toe, mede door een gestegen vraag naar de Biscoff-koekjes en de repen van TREK en nākd.

39 minuten geleden
Meer winst voor ASN Bank, onder meer door lagere personeelskosten

UTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft in de eerste zes maanden ruim een kwart meer winst geboekt. Het financiële concern zag de personeelskosten dalen door een grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. Verder werden de resultaten positief beïnvloed door incidentele posten.

1 uur geleden
Airbnb verhoogt omzetverwachting opnieuw door hoge reisvraag

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de tweede keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar reizen in het afgelopen kwartaal. Het verhuurplatform zag in Noord-Amerika de grootste groei in bijna drie jaar, mede door het wereldkampioenschap voetbal.

1 uur geleden
Ook brillenketen Ace & Tate geraakt door datalek partnerbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Ook brillenketen Ace & Tate heeft last van een datalek bij een logistieke partner, meldt het bedrijf in een e-mail aan mogelijk getroffen klanten. Eerder deze week kregen Bol, de Bijenkorf, ING en Ajax ook al te maken met een beveiligingsincident bij een logistieke partner.

2 uur geleden
Chinese export blijft sterk groeien dankzij AI-boom

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export en import zijn in juli opnieuw sterk gegroeid. De op een na grootste economie ter wereld blijft profiteren van de wereldwijde investeringsgolf in kunstmatige intelligentie (AI), die zorgt voor een grote vraag naar Chinese computers en andere technologieproducten.

4 uur geleden