ACM: energieleveranciers houden zich goed aan 30 dagentermijn
AMSTERDAM (ANP) - Energieleveranciers houden zich sinds 1 oktober goed aan de minimumtermijn van dertig dagen voor het doorgeven van tariefswijzigingen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Volgens de ACM is het belangrijk dat leveranciers tariefswijzigingen op tijd doorgeven aan klanten zodat die zich zo goed mogelijk kunnen voorbereiden op een aanpassing van hun maandelijkse kosten voor gas en elektriciteit.
De ACM stuurde eind september een brief aan alle energieleveranciers om de communicatietermijn van dertig dagen onder hun aandacht te brengen. Aanleiding hiervoor waren tariefsverhogingen van een aantal leveranciers die te kort voor de ingangsdatum van 1 oktober aan klanten waren doorgegeven. Uit controles blijkt dat deze leveranciers hun verhogingen hebben uitgesteld tot minimaal dertig dagen na de bekendmaking en dat alle leveranciers zich sinds 1 oktober goed houden aan die termijn. De ACM heeft na die datum geen overtredingen van de termijn geconstateerd.
Volgens de ACM is het voor consumenten in de praktijk overigens vaak niet mogelijk om over te stappen naar een andere leverancier voordat het nieuwe tarief ingaat. Dit komt omdat consumenten een wettelijke opzegtermijn van dertig dagen hebben. De toezichthouder roept de wetgever daarom op om het voor consumenten mogelijk te maken een contract binnen veertien dagen op te zeggen en de communicatietermijn van dertig dagen expliciet in de wet op te nemen. Zo moet worden bereikt dat consumenten altijd minimaal dertig dagen van tevoren worden geïnformeerd over hun nieuwe tarief en dan nog ongeveer twee weken de tijd hebben om te beslissen of ze hiermee akkoord gaan of willen overstappen naar een andere leverancier.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een team van het grote Amerikaanse olieconcern ConocoPhillips doet onderzoek in Venezuela naar mogelijke olieprojecten. Daarmee volgt ConocoPhillips het voorbeeld van branchegenoot ExxonMobil dat twee weken geleden meldde dat er een team naar Venezuela was gestuurd om te kijken naar de mogelijkheden.
3 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De staking van cabinepersoneel van Lufthansa in Duitsland vrijdag raakt ongeveer 90.000 passagiers, verwacht de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV. De koepelvereniging zegt dat mogelijk meer dan 520 vluchten niet kunnen doorgaan door de werkonderbreking. Veel Duitsers keren terug van paasvakantie.
19 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
9 uur geleden