Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM duikt dieper in dubieuze duurzaamheidsclaims energiesector

ACM duikt dieper in dubieuze duurzaamheidsclaims energiesector

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat nader onderzoek doen naar dubieuze duurzaamheidsclaims in de energiesector. De toezichthouder stelt de claims van tien grote energieleveranciers te hebben gecontroleerd en een vervolgonderzoek te starten naar twee van deze energieleveranciers waar de meeste misleidende duurzaamheidsclaims werden gevonden. Om welke twee bedrijven het gaat is niet bekendgemaakt.

"We zien dat sommige energieleveranciers zich duurzamer voordoen dan ze daadwerkelijk zijn. Hierdoor kunnen consumenten geen onderscheid maken tussen bedrijven die veel investeren in duurzaamheid en bedrijven die dat niet doen", zei Edwin van Houten, directeur Consumenten van de ACM. Dit zorgt volgens Van Houten voor concurrentievervalsing en tast het vertrouwen van consumenten in duurzaamheidsclaims aan. Bij overtredingen kan de ACM ook sancties opleggen.

In het onderzoek stuitte de ACM onder meer op claims waarin een energieleverancier aangeeft groen gas te leveren, maar waarbij niet wordt vermeld dat het gas maar voor een bepaald percentage uit groen gas bestaat of dat het om CO2-gecompenseerd gas gaat. Bij claims waarin een bedrijf zich neerzet als een ‘leider op het gebied van duurzaamheid’, wordt ook niet altijd duidelijk gemaakt wat daarmee precies wordt bedoeld.

Behaalde notering

Ook gebruiken energieleveranciers soms een behaalde notering in een vergelijkend duurzaamheidsonderzoek om zichzelf als duurzaam neer te zetten, maar wordt te weinig uitleg over de waarde en betekenis van die ranking gegeven.

De ACM heeft vorig jaar de Leidraad duurzaamheidsclaims gepubliceerd met vijf vuistregels voor betrouwbare duurzaamheidsclaims van bedrijven. Daarna is de toezichthouder onderzoeken gestart naar misleidende duurzaamheidsclaims in de sectoren kleding, energie en zuivel. In november vorig jaar liet de ACM al weten nader onderzoek te doen naar zes grote kledingbedrijven vanwege mogelijk misleidende claims.

Meer uit Financieel

AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

7 minuten geleden
Bessent noemt mogelijke tegenheffingen Europa onverstandig

DAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.

32 minuten geleden
Duitsland voert subsidie voor elektrische auto's weer in

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.

1 uur geleden
WOZ-bureau past website aan na klachten van consumenten bij ACM

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft WOZ-bezwaarbureau Eerlijke WOZ zijn website laten aanpassen. De toezichthouder kreeg meldingen van consumenten over onduidelijke informatie.

1 uur geleden
OM eist half miljoen boete van dochterbedrijven VolkerWessels

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.

2 uur geleden
Geldboetes voor oud-managers VolkerWessels-dochters

ZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.

3 uur geleden
Merz: importheffingen Trump schadelijk voor VS en EU

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict rond Groenland zijn schadelijk voor zowel de Verenigde Staten als de Europese Unie. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz gezegd. Ook zorgen heffingen voor schade aan de transatlantische relaties, aldus Merz.

3 uur geleden