ACM dreigt drie reisaanbieders met dwangsom om misleiding prijzen
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt drie aanbieders van pakketreizen een last onder dwangsom op omdat de prijzen voor consumenten tijdens het boeken verspringen. Hierdoor kunnen vakantiegangers hun reis niet boeken tegen de eerder getoonde prijs en dit mag niet, stelt de marktwaakhond.
De ACM dwingt de aanbieders de prijzen goed te vermelden. Het is niet bekend om welke reisaanbieders het gaat. Corendon zegt geen melding te hebben ontvangen. TUI is ook niet een van die drie partijen, volgens een woordvoerster. Ook Sunweb Group heeft naar eigen zeggen geen brief ontvangen van de ACM. VakantieDiscounter wil er geen uitspraken over doen.
"Mensen moeten prijzen van de verschillende aanbieders eenvoudig kunnen vergelijken. Dit kan alleen als de eerst getoonde prijs de prijs is waarvoor de reis ook daadwerkelijk geboekt kan worden", zegt ACM-bestuurslid Cateautje Hijmans van den Bergh. "Daarom waarschuwen wij consumenten die 'last minute' een vakantiereis willen boeken."
De dreigende boetes komen voort uit een onderzoek naar prijsverspringingen en het juist vermelden van prijzen, inclusief verplichte bijkomende kosten zoals toeristenbelasting. In het begin 2022 aangekondigde onderzoek heeft de ACM twaalf aanbieders van pakketreizen gecontroleerd, die bijna allemaal de verplichte bijkomende kosten onjuist vermeldden. De toezichthouder ziet wel dat reisaanbieders de verplichte bijkomende kosten nu correct vermelden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar de miljoenenfraude door notaris Frank Oranje bij landsadvocaat Pels Rijcken is afgerond. Het Openbaar Ministerie legt boetes van 400.000 euro op aan twee vennootschappen van de in 2020 overleden voormalige notaris. Het onderzoek naar zijn weduwe wordt niet voortgezet.
18 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - X gaat in beroep tegen een boete van 120 miljoen euro die de Europese Commissie het socialemediabedrijf in december oplegde. Volgens het bedrijf van miljardair Elon Musk heeft de Commissie fouten gemaakt bij het onderzoek naar overtredingen van Europese digitale regels.
23 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geƫist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.
4 uur geleden