Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: dreigend tekort aan 06-nummers verder afgewend

ACM: dreigend tekort aan 06-nummers verder afgewend

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn er bijna 1,5 miljoen mobiele telefoonnummers opnieuw uitgegeven. Daardoor is het dreigende tekort aan mobiele telefoonnummers opnieuw afgenomen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Dat komt onder meer doordat een telecompartij van de Nederlandse markt verdween.

De nummers die zijn vrijgegeven stonden tot dusver "op pauze". Deze pauzeperiode moet zoveel mogelijk voorkomen dat iemand die het nummer net gekregen heeft gebeld wordt door mensen die het oude nummer nog hebben. De ACM wil niet zeggen om welke telecompartij het gaat, maar wel dat deze partij in 2018 failliet ging. Daardoor is er in de cijfers wel een vertekend beeld van de werkelijke hoeveelheid beschikbare nummers, omdat er nog 480.000 mobiele nummers zijn die nog bij deze partij hoorden. Omdat het faillissement langer dan een jaar geleden is, de tijd waarin de nummers 'op slot' gaan, gaat de ACM deze nummers dit jaar met prioriteit uitgeven.

De uitgifte van mobiele telefoonnummers daalt al enkele jaren gestaag. In 2020 zette deze daling verder door. Toen waren er in totaal ruim 52 miljoen mobiele nummers toegekend, in 2019 waren dat er nog bijna 53 miljoen. In 2017 startte de ACM een onderzoek, vanwege de toen hoge aantallen uitgegeven 06-nummers. Daaruit kwam naar voren dat mobiele aanbieders nog genoeg nummers op voorraad hadden.

Beperkt aantal nummers

De ACM bepaalt op basis van de plannen voor de nummers wat ermee gebeurt en houdt toezicht op het gebruik van de nummers. Over die plannen gaat het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Die bepaalt welke nummerreeksen bestemd zijn voor welk doel, zoals een informatienummer. Per doel is een beperkt aantal nummers beschikbaar, wat tot tekorten kan leiden.

Hoewel er nog steeds veel mobiele telefoonnummers opnieuw worden uitgegeven, is het percentage verstrekte nummers vorig jaar voor het eerst sinds 2012 onder de 90 procent uitgekomen, concludeerde de ACM verder. In totaal zijn er 60 miljoen nummers beschikbaar. Daarvan zijn er ongeveer 87 procent van uitgegeven. Er zijn nog andere nummerreeksen beschikbaar maar die moeten eerst vrijgegeven worden door het ministerie.

Meer uit Financieel

Economie groeit nog maar 0,1 procent door voorzichtige consument

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal van dit jaar nog maar met 0,1 procent gegroeid. Alleen door hogere uitgaven van de overheid aan zorg- en salariskosten kwam het bruto binnenlands product (bbp) nog nipt hoger uit dan een kwartaal eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Consumenten besteedden minder aan onder meer auto's en voedingsmiddelen, wat volgens CBS-hoofdeconoom Frank Notten past in de wereldwijde economische onzekerheid.

15 minuten geleden
Muziekconcern UMG bovenaan in AEX, Adyen zakt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was woensdag de grootste stijger in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst, dankzij sterke verkopen van populaire artiesten als Kendrick Lamar, Sabrina Carpenter en Lady Gaga. Topman Lucian Grainge sprak van sterke resultaten. Het aandeel steeg bijna 5 procent. Adyen zakte daarentegen bijna 5 procent. De kwartaalomzet van het bedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, viel tegen.

26 minuten geleden
Nederlanders gaan hogere afvalheffing betalen, vreest branche

ARNHEM (ANP) - Nederlanders gaan meer afvalstoffenheffing betalen doordat de CO2-heffing voor verbrandingsinstallaties wordt verhoogd. Hiervoor vreest de Koninklijke Nederlandse vereniging voor afval- en reinigingsdiensten (NVRD).

28 minuten geleden
Mercedes-Benz en Stellantis trekken vooruitzichten voor 2025 in

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse autofabrikant Mercedes-Benz en Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Fiat, Jeep en Peugeot, hebben hun vooruitzichten voor dit jaar ingetrokken. Dat komt volgens de bedrijven door de onzekerheid die is ontstaan als gevolg van de handelsmaatregelen van de Amerikaanse president Donald Trump.

35 minuten geleden
Een vijfde meer winst voor Samsung door sterke vraag smartphones

SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern Samsung Electronics heeft ruim een vijfde meer winst gemaakt in het afgelopen kwartaal, vooral door een sterke vraag naar zijn nieuwste Galaxy-smartphones. Het bedrijf waagt zich niet aan een voorspelling voor het huidige kwartaal door de "toenemende economische onzekerheden, als gevolg van recente wereldwijde handelsspanningen en een afnemende wereldwijde economische groei."

1 uur geleden
Reuters: China heeft lijst uitgezonderde producten van heffing VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft een lijst van producten opgesteld die zouden worden vrijgesteld van de importheffing van 125 procent op goederen uit de Verenigde Staten. Het land brengt bedrijven hiervan vertrouwelijk op de hoogte, meldden ingewijden aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Bussenfabrikant Ebusco opnieuw dicht bij faillissement

DEURNE (ANP) - Bussenfabrikant Ebusco verkeert opnieuw in acute geldproblemen. Een toeleverancier heeft als gevolg van niet betaalde rekeningen een faillissementsaanvraag ingediend voor het bedrijf uit Deurne, waarvan de rechtszaak komende dinsdag is. Daardoor is Ebusco "afhankelijk van een aanzienlijke kapitaalinjectie op korte termijn", staat in een woensdag uitgegeven persbericht.

1 uur geleden