Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: dreigend tekort aan 06-nummers verder afgewend

ACM: dreigend tekort aan 06-nummers verder afgewend

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn er bijna 1,5 miljoen mobiele telefoonnummers opnieuw uitgegeven. Daardoor is het dreigende tekort aan mobiele telefoonnummers opnieuw afgenomen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Dat komt onder meer doordat een telecompartij van de Nederlandse markt verdween.

De nummers die zijn vrijgegeven stonden tot dusver "op pauze". Deze pauzeperiode moet zoveel mogelijk voorkomen dat iemand die het nummer net gekregen heeft gebeld wordt door mensen die het oude nummer nog hebben. De ACM wil niet zeggen om welke telecompartij het gaat, maar wel dat deze partij in 2018 failliet ging. Daardoor is er in de cijfers wel een vertekend beeld van de werkelijke hoeveelheid beschikbare nummers, omdat er nog 480.000 mobiele nummers zijn die nog bij deze partij hoorden. Omdat het faillissement langer dan een jaar geleden is, de tijd waarin de nummers 'op slot' gaan, gaat de ACM deze nummers dit jaar met prioriteit uitgeven.

De uitgifte van mobiele telefoonnummers daalt al enkele jaren gestaag. In 2020 zette deze daling verder door. Toen waren er in totaal ruim 52 miljoen mobiele nummers toegekend, in 2019 waren dat er nog bijna 53 miljoen. In 2017 startte de ACM een onderzoek, vanwege de toen hoge aantallen uitgegeven 06-nummers. Daaruit kwam naar voren dat mobiele aanbieders nog genoeg nummers op voorraad hadden.

Beperkt aantal nummers

De ACM bepaalt op basis van de plannen voor de nummers wat ermee gebeurt en houdt toezicht op het gebruik van de nummers. Over die plannen gaat het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Die bepaalt welke nummerreeksen bestemd zijn voor welk doel, zoals een informatienummer. Per doel is een beperkt aantal nummers beschikbaar, wat tot tekorten kan leiden.

Hoewel er nog steeds veel mobiele telefoonnummers opnieuw worden uitgegeven, is het percentage verstrekte nummers vorig jaar voor het eerst sinds 2012 onder de 90 procent uitgekomen, concludeerde de ACM verder. In totaal zijn er 60 miljoen nummers beschikbaar. Daarvan zijn er ongeveer 87 procent van uitgegeven. Er zijn nog andere nummerreeksen beschikbaar maar die moeten eerst vrijgegeven worden door het ministerie.

Meer uit Financieel

Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

2 uur geleden
Chipfabrikant Intel keldert op Wall Street na zwakke verwachting

NEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.

3 uur geleden
Medeoprichter Binance vraagt Musk niet te trollen na cryptohack

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.

3 uur geleden
Onderzoek in VK naar Meta om nieuwe voorwaarden voor media

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.

4 uur geleden
Volkswagen pauzeert ontwikkeling elektrische Golf om besparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.

6 uur geleden
Universal Music Group wint in lagere AEX-index na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.

7 uur geleden
Vakbonden verwachten nieuwe stakingen na eindbod ov-werkgevers

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.

8 uur geleden