ACM: dreigend tekort aan 06-nummers verder afgewend
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn er bijna 1,5 miljoen mobiele telefoonnummers opnieuw uitgegeven. Daardoor is het dreigende tekort aan mobiele telefoonnummers opnieuw afgenomen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Dat komt onder meer doordat een telecompartij van de Nederlandse markt verdween.
De nummers die zijn vrijgegeven stonden tot dusver "op pauze". Deze pauzeperiode moet zoveel mogelijk voorkomen dat iemand die het nummer net gekregen heeft gebeld wordt door mensen die het oude nummer nog hebben. De ACM wil niet zeggen om welke telecompartij het gaat, maar wel dat deze partij in 2018 failliet ging. Daardoor is er in de cijfers wel een vertekend beeld van de werkelijke hoeveelheid beschikbare nummers, omdat er nog 480.000 mobiele nummers zijn die nog bij deze partij hoorden. Omdat het faillissement langer dan een jaar geleden is, de tijd waarin de nummers 'op slot' gaan, gaat de ACM deze nummers dit jaar met prioriteit uitgeven.
De uitgifte van mobiele telefoonnummers daalt al enkele jaren gestaag. In 2020 zette deze daling verder door. Toen waren er in totaal ruim 52 miljoen mobiele nummers toegekend, in 2019 waren dat er nog bijna 53 miljoen. In 2017 startte de ACM een onderzoek, vanwege de toen hoge aantallen uitgegeven 06-nummers. Daaruit kwam naar voren dat mobiele aanbieders nog genoeg nummers op voorraad hadden.
Beperkt aantal nummers
De ACM bepaalt op basis van de plannen voor de nummers wat ermee gebeurt en houdt toezicht op het gebruik van de nummers. Over die plannen gaat het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Die bepaalt welke nummerreeksen bestemd zijn voor welk doel, zoals een informatienummer. Per doel is een beperkt aantal nummers beschikbaar, wat tot tekorten kan leiden.
Hoewel er nog steeds veel mobiele telefoonnummers opnieuw worden uitgegeven, is het percentage verstrekte nummers vorig jaar voor het eerst sinds 2012 onder de 90 procent uitgekomen, concludeerde de ACM verder. In totaal zijn er 60 miljoen nummers beschikbaar. Daarvan zijn er ongeveer 87 procent van uitgegeven. Er zijn nog andere nummerreeksen beschikbaar maar die moeten eerst vrijgegeven worden door het ministerie.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
4 uur geleden