Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM dreigde onlineveilingbedrijf terecht met dwangsom

ACM dreigde onlineveilingbedrijf terecht met dwangsom

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onlineveilingbedrijf terecht gedreigd een dwangsom op te leggen, zo heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald. De toezichthouder legde dat bedrijf, Privilege, in 2022 een zogeheten last onder dwangsom op omdat het bedrijf consumenten zou beperken hun lidmaatschap tussentijds op te zeggen. Privilege maakte hiertegen bezwaar.

Privilege heeft abonnementsvormen waarmee consumenten kunnen meedoen aan onlineveilingen van verschillende soorten producten en diensten. Maar na de vaste looptijd van een jaar wordt het abonnement stilzwijgend met een jaar verlengd en als iemand een abonnement toch in de tussentijd wil opzeggen en stopt met betalen, dreigde Privilege met hoge kosten. Dat mag niet, zei de ACM in 2022.

Mensen moeten hun abonnement per maand kunnen opzeggen en het onlineveilingbedrijf mag niet dreigen met een "onevenredig hoge boete", aldus de toezichthouder. Anders moet Privilege dwangsommen betalen van 15.000 euro per week tot maximaal 240.000 euro. De rechter vindt dat de hoogte van de dwangsommen niet omlaag hoeven.

Tegen de uitspraak van de rechter loopt hoger beroep, meldt de ACM.

Meer uit Financieel

AI-onrust ebt weg op Wall Street na opmerkingen Nvidia-baas

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.

40 minuten geleden
Media: Frankrijk en Duitsland sluiten deal over auto-industrie

BRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.

1 uur geleden
ECB maakt weg vrij voor overname Commerzbank door UniCredit

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.

2 uur geleden
Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.

4 uur geleden
IEA geeft gehoor aan oproep G7 voor snelle vrijgave oliereserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.

4 uur geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op beurs door zorgen AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.

5 uur geleden
Curatoren Accell verkopen fietsmerk Sparta aan e-bikebedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.

5 uur geleden