ACM dreigde onlineveilingbedrijf terecht met dwangsom
ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onlineveilingbedrijf terecht gedreigd een dwangsom op te leggen, zo heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald. De toezichthouder legde dat bedrijf, Privilege, in 2022 een zogeheten last onder dwangsom op omdat het bedrijf consumenten zou beperken hun lidmaatschap tussentijds op te zeggen. Privilege maakte hiertegen bezwaar.
Privilege heeft abonnementsvormen waarmee consumenten kunnen meedoen aan onlineveilingen van verschillende soorten producten en diensten. Maar na de vaste looptijd van een jaar wordt het abonnement stilzwijgend met een jaar verlengd en als iemand een abonnement toch in de tussentijd wil opzeggen en stopt met betalen, dreigde Privilege met hoge kosten. Dat mag niet, zei de ACM in 2022.
Mensen moeten hun abonnement per maand kunnen opzeggen en het onlineveilingbedrijf mag niet dreigen met een "onevenredig hoge boete", aldus de toezichthouder. Anders moet Privilege dwangsommen betalen van 15.000 euro per week tot maximaal 240.000 euro. De rechter vindt dat de hoogte van de dwangsommen niet omlaag hoeven.
Tegen de uitspraak van de rechter loopt hoger beroep, meldt de ACM.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.
43 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben fors meer klachten ingediend over verzekeraars, banken en andere financiële dienstverleners bij klachteninstituut Kifid. Het instituut ontving vorig jaar in totaal 7832 klachten, ruim 1800 meer dan in 2024.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.
2 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.
2 uur geleden