ACM dreigde onlineveilingbedrijf terecht met dwangsom
ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onlineveilingbedrijf terecht gedreigd een dwangsom op te leggen, zo heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald. De toezichthouder legde dat bedrijf, Privilege, in 2022 een zogeheten last onder dwangsom op omdat het bedrijf consumenten zou beperken hun lidmaatschap tussentijds op te zeggen. Privilege maakte hiertegen bezwaar.
Privilege heeft abonnementsvormen waarmee consumenten kunnen meedoen aan onlineveilingen van verschillende soorten producten en diensten. Maar na de vaste looptijd van een jaar wordt het abonnement stilzwijgend met een jaar verlengd en als iemand een abonnement toch in de tussentijd wil opzeggen en stopt met betalen, dreigde Privilege met hoge kosten. Dat mag niet, zei de ACM in 2022.
Mensen moeten hun abonnement per maand kunnen opzeggen en het onlineveilingbedrijf mag niet dreigen met een "onevenredig hoge boete", aldus de toezichthouder. Anders moet Privilege dwangsommen betalen van 15.000 euro per week tot maximaal 240.000 euro. De rechter vindt dat de hoogte van de dwangsommen niet omlaag hoeven.
Tegen de uitspraak van de rechter loopt hoger beroep, meldt de ACM.
Meer uit Financieel
SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.
11 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.
12 uur geledenAUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
1 dag geleden