ACM: consument snapt claims bedrijven over CO2-compensatie niet
AMSTERDAM (ANP) - Consumenten begrijpen veel claims van bedrijven over hoe ze schadelijke uitstoot compenseren niet. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar duurzaamheidsclaims bij de aankoop van vliegtickets. Termen als CO2-neutraal, CO2-compensatie en CO2-reductie roepen veel vragen op. Daarmee ligt volgens de toezichthouder misleiding op de loer.
Steeds meer bedrijven compenseren de CO2-uitstoot van de producten en diensten die zij verkopen. Volgens de ACM is het belangrijk dat de informatie die zij hierover geven duidelijk is voor consumenten. Een term zoals ‘CO2-neutraal’ wordt slecht begrepen, concludeert de toezichthouder. Minder dan de helft van de consumenten ziet verschil tussen CO2-reductie en CO2-compensatie. Ook denken veel consumenten dat bedrijven hun beloftes niet nakomen. "Misleiding ligt bij het gebruik van vage en onduidelijke termen op de loer. Daar treden wij dan ook tegen op", verduidelijkt de waakhond.
Volgens de ACM loont het om claims over CO2-compensatie kritisch te bekijken. "Er zijn veel aanbieders van projecten voor CO2-compensatie, de een betrouwbaarder dan de ander. Bovendien betekent het feit dat de CO2-uitstoot wordt gecompenseerd niet dat alle klimaatschade teniet is gedaan. CO2-compensatie is dus iets anders dan het verminderen van CO2-uitstoot, oftewel CO2-reductie", aldus de toezichthouder.
Bij de aanschaf van een vliegticket is voor mensen in de meeste gevallen de prijs overigens nog altijd leidend, aldus de ACM. De toezichthouder zal de komende tijd extra letten op het gebruik van misleidende CO2-claims. De organisatie roept consumenten en bedrijven ook op om misstanden te melden. Het doen van misleidende duurzaamheidsclaims, of ‘greenwashing’, is al bij wet verboden. Evengoed wordt wetgeving hierop verscherpt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
45 minuten geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
4 uur geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
13 uur geleden