Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ACM: belminuten op vaste lijn en sms'jes sinds 2019 gehalveerd

ACM: belminuten op vaste lijn en sms'jes sinds 2019 gehalveerd

DEN HAAG (ANP) - Het aantal belminuten via een vaste telefoonverbinding en het aantal sms'jes zijn sinds 2019 zowat gehalveerd. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Telecommonitor over 2022. Er werden afgelopen jaar wat meer mobiele nummers uitgegeven, waardoor het aantal nieuwe nummers daarvoor beperkt blijft.

Vorig jaar belden Nederlanders in totaal 4,8 miljard minuten via een vaste lijn, wat dus de helft is van het aantal minuten in het laatste jaar voor corona. Het aantal verstuurde sms'jes daalde van 3,3 miljard in 2019 naar 1,8 miljard vorig jaar. Andere manieren om berichten te versturen zoals WhatsApp vullen dat gat waarschijnlijk.

Van de 06-nummers is nu een kleine 89 procent uitgegeven. De vraag naar dergelijke nummers blijft hoog en jaarlijks komt er maar een beperkt aantal nummers weer vrij. Mogelijk komt er binnenkort wel een flink aantal nummers extra beschikbaar. Deze zogeheten 06760-nummers waren bedoeld voor toegang tot internet voor bepaalde diensten, maar zijn inmiddels niet meer in gebruik. Daardoor kunnen zij als 06-nummers worden hergebruikt.

Twaalf tekens

Verder heeft de ACM veel nieuwe nummers uitgegeven voor apparaten die zelfstandig via internet communiceren. Deze 0970-nummers zijn in tegenstelling tot gewone telefoonnummers twaalf tekens lang. Van de circa 100 miljoen beschikbare nummers is al bijna de helft uitgegeven. De toezichthouder verwacht dat de vraag naar deze nummers sterk zal blijven toenemen.

De investeringen in vaste netwerken waren vorig jaar hoger dan die in mobiele, vooral door de aanleg van glasvezel. Inmiddels zijn er 5,7 miljoen glasvezelaansluitingen. Kabelaansluitingen zijn er nog altijd meer, namelijk 8 miljoen.

Meer uit Financieel

Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

40 minuten geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

1 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

1 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.

3 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

3 uur geleden
Schoonmakers krijgen hogere reiskostenvergoeding in nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.

4 uur geleden
Wachtrijen voor security op Schiphol groeien

SCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.

4 uur geleden