ACM: aanleg glasvezelverbindingen groeit sterk door
DEN HAAG (ANP) - Het aantal glasvezelverbindingen naar Nederlandse huishoudens groeide in het tweede kwartaal van dit jaar sterk door. Er werden 440.000 nieuwe glasvezelverbindingen aangelegd in april, mei en juni en ook het aantal huishoudens met een glasvezelinternetabonnement nam flink toe. Dat staat in de recentste Telecommonitor van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
In totaal zijn er nu 6,37 miljoen huishoudens die kunnen kiezen voor een aansluiting op het glasvezelnet. Het aantal huishoudens met een glasvezelabonnement steeg met 100.000 naar 2,6 miljoen.
De ACM vindt het goed nieuws dat steeds meer Nederlanders gebruik kunnen maken van de mogelijkheden van glasvezel. "Hoogwaardige verbindingen zijn voor consumenten en bedrijven van groot belang nu onze samenleving in rap tempo digitaliseert", zegt de toezichthouder.
Minder beschikbaar
De uitrol van glasvezel blijft in sommige delen van het land wel achter. In grote delen van Noord-Holland, Limburg en Groningen is er minder glasvezel beschikbaar dan elders in het land.
Verder benadrukt de ACM dat door alle partijen "zorgvuldigheid betracht dient te worden bij de aanleg van glasvezel". Vorige week maakte de NOS bekend dat netbeheerders, gemeenten en vakbond FNV zich zorgen maken over de inzet van arbeidsmigranten bij de aanleg van glasvezel. Netbeheerders zien bij de werkzaamheden steeds meer incidenten met beschadigde gasleidingen, aldus de NOS.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De spoorlijn tussen Düsseldorf en Keulen in Duitsland blijft tot ten minste zaterdagmiddag gesloten. Dat meldt een woordvoerder van Deutsche Bahn aan het Duitse persbureau DPA. Het traject tussen Düsseldorf en Keulen wordt vanuit Nederland onder meer gereden door de nightjet naar Basel en Zürich.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. De chipsector stond opnieuw in de belangstelling na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers keken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van SK Hynix. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant, een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, haalde met de beursgang op Wall Street 26,5 miljard dollar op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de Talentstrategie die het kabinet heeft gepresenteerd. Ze zeggen dat het kabinet de juiste koers kiest. "Juist in een tijd waarin de beschikbaarheid van talent bepalend is voor onze economische groei, innovatiekracht en maatschappelijke opgaven, is een gezamenlijke strategie noodzakelijk."
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Drie bemanningsleden van een Thais vrachtschip dat is aangevallen in de Straat van Hormuz hebben een rechtszaak aangespannen tegen de eigenaar en kapitein van het schip. De zeevarenden waren op 11 maart aan boord van de Mayuree Naree toen het schip werd getroffen door een Iraanse aanval, waardoor drie bemanningsleden om het leven kwamen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt toezicht in op vier grote cloudproviders om de veerkracht van het Britse financiële systeem te versterken. De Britse regering meldt dat Microsoft, Google, Amazon en Oracle vanaf maandag worden aangewezen als zogenoemde kritieke derde partijen. Met deze maatregel wil het VK het risico op grootschalige ontwrichting door cyberaanvallen of technische storingen verkleinen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, onafhankelijke adviesraad gaat zich buigen over maatregelen om de groei van de arbeidsproductiviteit aan te jagen. Dat is volgens het kabinet nodig om welvaart te behouden en collectieve voorzieningen ook in de toekomst betaalbaar te houden. Daarmee volgt het een belangrijke aanbeveling uit een eerder advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet een advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink over versterking van het ondernemersklimaat vooral als een aanmoediging om door te gaan op de ingeslagen weg. Met veel van zijn aanbevelingen is het al druk aan de slag, schrijft minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) in een reactie op het rapport aan de Tweede Kamer.
3 uur geleden