ACM: 43 miljoen pakketten minder verstuurd in 2022
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar hebben consumenten en bedrijven 43 miljoen pakketten minder verstuurd dan in 2021. Dat is de eerste daling na jaren van stijgingen, laat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) weten in zijn jaarlijkse Post- en pakkettenmonitor. De piek lag in 2021 toen vanwege coronabeperkingen mensen meer online winkelden.
In dat jaar werden er in totaal 654 miljoen pakketten verstuurd, vorig jaar waren het er dus nog 611 miljoen. Dat is een daling van 6 procent. Maar ten opzichte van de 399 miljoen pakketten die in 2019 werden verstuurd is er nog steeds sprake van een forse toename.
Opvallend is verder dat het aantal brievenbuspakketjes wel toenam, met 1 miljoen. Volgens de ACM kiezen bedrijven daar vaker voor omdat het goedkoper en duurzamer is.
PostNL is de grootste partij op de pakkettenmarkt met een marktaandeel van 55 procent. DHL is de nummer twee en heeft 40 procent van de markt in handen.
PostNL voert ook de Universele Post Dienst uit, een basispakket aan postdiensten. Volgens de regels die de overheid daaraan stelt moet 95 procent van de brievenbuspost op tijd worden bezorgd. In 2022 was dat maar 91,4 procent, meldt de ACM. De toezichthouder is met PostNL in gesprek over de kwaliteit van de postdienst.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
11 uur geleden